Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Gwarki 2019 – działo się!

Drukuj stronę
Drukuj

I kolejne Gwarki za nami, a wraz z nimi trzy dni wspaniałej zabawy, koncerty gwiazd – m.in. Margaret, Sarsy, Nosowskiej, Wojciecha Gąssowskiego, The Dumplings oraz Electric Light Orchestra performed by Phil Bates & Band; pokaz sztucznych ogni; barwny gwarkowski pochód z 2 tysiącami uczestników i udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, wystawy, prelekcje, bieg Sedlaczka, zlot foodtrucków oraz fantastyczna tarnogórska publiczność, na którą zawsze możemy liczyć.

– Mamy to! Bawmy się! – krzyknął Zbigniew Pawlak, szef Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogóskiej, który w piątek wieczorem tradycyjnie już odebrał z rąk burmistrza Tarnowskich Gór Arkadiusza Czecha klucze do miasta. W tym momencie symbolicznie i oficjalnie, jak dzieje się od 1957 roku, rozpoczęły się tegoroczne #Gwarki.
– Niech nie tylko święto Gór Tarnowskich miłym Wam będzie, ale i całe podziemia nasze, oraz wszytko, co nad nimi – odczytał po raz kolejny historyczną przemowę burmistrz.

Oprócz niego imprezę otworzyli: Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych, Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza ds. społecznych, Franciszek Nowak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Krystyna Kosmala, starosta tarnogórski, Mariusz konopka, skrabnik miasta oraz Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego. Razem z nimi na scenie pojawili się oczywiście przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Trzydniowa impreza zakończył się pokazem sztucznych ogni, a bawiło się w różnych miejscach praktycznie całe miasto .

Zobaczcie fotograficzną relację ze święta miasta. Więcej zdjęć znajdziecie na miejskim profilu FB.

Imprezy towarzyszące: 

Odsłonięcie obrazu  Giudo Henckel von Donnersmarcka w Muzem w Tarnowskich Górach

Muzeowieści: Powrót książąt

Opublikowany przez Muzeum w Tarnowskich Górach Sobota, 7 września 2019

 

 

Galeria

Gwarki - dzień pierwszy

Gwarki - dzień drugi

Gwarki - Pochód Historyczny

Gwarki - dzień trzeci

XVI Tarnogórski Bieg Sedlaczka

Gwarki 2019 - wystawa filatelistyczna

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.