Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Konkurs 2024: profilaktyka antyołowiowa

Drukuj stronę
Drukuj

Burmistrz Tarnowskich Gór ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego pn.: „Profilaktyka zdrowotna dzieci w związku z narażeniem środowiskowym na ołów”.

Celem otwartego konkursu ofert jest wyłonienie podmiotu na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Tarnowskie Góry w roku 2024 z zakresu zdrowia publicznego pn.: „Profilaktyka zdrowotna dzieci w związku z narażeniem środowiskowym na ołów”.

Zadanie będzie realizowane w szczególności poprzez zapewnienie adresatom zadania, narażonym na ołów, udziału w różnego rodzaju działaniach prozdrowotnych, zmierzających do poprawy nich stanu zdrowia oraz podniesienia ich poziomu wiedzy o negatywnych skutkach oddziaływania ołowiu na życie człowieka.

Przedsięwzięcia finansowane w ramach zadania:

  • realizacja monitoringu zdrowotnego narażenia dzieci na ołów – oznaczenie Pb(B) + morfologia krwi dla dzieci w wieku 9-10 lat, tj. dzieci urodzonych w 2014 i 2015 roku (min. 275 dzieci – max. 300 dzieci) oraz zamieszkałych na terenie gminy Tarnowskie Góry;
  • zakup osłonowych suplementów witaminowo-mineralnych dla badanych dzieci;
  • realizacja wyjazdów profilaktyczno-zdrowotnych dla dzieci z tarnogórskich szkół podstawowych (max. 100 dzieci), zamieszkałych na terenie gminy Tarnowskie Góry;
  • prowadzenie działań edukacyjnych z wykorzystaniem stosownych materiałów edukacyjnych.

 

Na realizację zadań przeznacza się w tym roku – podobnie jak w poprzednim – kwotę 40 tys. zł.

Zadanie musi zostać realizowane od 6 maja do 15 listopada 2024 roku.

Dotowane mogą być tylko działania adresowane do dzieci, zamieszkałych na terenie gminy Tarnowskie Góry.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie oferty do 17 kwietnia do godziny 15.30.

Dokumenty konkursowe w załącznikach poniżej.

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.