Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Tarnowskie Góry w programie InPost Green City

Drukuj stronę
Drukuj

W ramach InPost Green City po 17 największych polskich miastach InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, nawiązuje współpracę z miastami średniej wielkości. Do grona partnerów programu dołączyły Tarnowskie Góry. Przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług ekologicznej sieci Paczkomatów® oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu, program wspiera rozwój miast zgodnie z ideą „Smart City”.

Infografika z paczkomatem z trawą na dachu. Z prawej strony stoją dwa rowery. W prawym górnym rogu logo inpost i Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach.

Przedsięwzięcie stanowi część długofalowej strategii firmy InPost, która obejmuje liczne inicjatywy proekologiczne, a także stopniową wymianę w miastach partnerskich floty dostawczej na samochody elektryczne. Firma zapowiada, że do końca 2024 roku połowa jej floty będzie elektryczna. W ramach InPost Green City w Tarnowskich Górach planowane jest również zainstalowanie na nowych Paczkomatch® czujników powietrza, wykorzystanie innowacyjnej kostki antysmogowej do brukowania podłoża w okolicy skrytek oraz nasadzenie na ich dachach roślinności oczyszczającej powietrze.

Cieszymy się, że Tarnowskie Góry dołączyły do grona partnerów programu InPost Green City. Wiemy, że wspólnie będziemy mogli jeszcze skuteczniej dbać o ekologię i środowisko naturalne. Dzięki temu, zapewnimy lokalnej społeczności poprawę jakości życia oraz nowoczesne usługi – mówi Marta Zalewska, Menedżer ds. Relacji Partnerskich, Dyrektor Programu InPost Green City.

– Tarnowskie Góry w dawnych wiekach w wielu dziedzinach były miejscem stosowania innowacyjnych rozwiązań, podobnie jest i teraz – komentuje Arkadiusz Czech, Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry wskazując, że także w sferze ekologii Miasto Gwarków stara się trzymać rękę „na pulsie”. To w Tarnowskich Górach zastosowano przed laty pierwsze wyprodukowane w Polsce autobusy hybrydowe, od kilku lat miasto stale monitoruje jakość powietrza, wkrótce zaś – dzięki kilkudziesięciomilionowemu projektowi stawiającemu na odnawialne źródła energii – będzie jednym z lokalnych liderów w produkowaniu ekologicznej energii. – Duże efekty osiąga się często małymi kroczkami. Nowoczesne i stawiające na ekologię paczkomaty wraz z otoczeniem właśnie takimi – kolejnymi już – kroczkami są. Cieszymy się, że tak innowacyjne rozwiązania pojawia się właśnie u nas, bo tarnogórzanie cenią sobie takie „zdrowe” i „zielone” rozwiązania.

W Tarnowskich Górach planowana jest instalacja co najmniej sześciu nowych paczkomatów. Lokalizacja każdego z nich będzie omawiana m.in. z Radami Dzielnic i mieszkańcami. Kluczowe będzie to czy teren jest miejski, uzbrojony dostępny i wygodny dla użytkowników. Pierwsze instalacje powinny pojawić nie wcześniej niż za trzy miesiące.

Oprócz Tarnowskich Gór w programie InPost Green City są już Kraków, Łódź, Częstochowa, Kielce, Wałbrzych, Zielona Góra, Sopot, Rybnik, Rzeszów, Białystok, Bobrowniki, Chełm, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Bytom, Wrocław oraz Gdańsk.

W ramach partnerstwa ze średnimi miastami, w program włączyły się m.in. Świdnica, Jelenia Góra, Starachowice, Suwałki, Konin, Pabianice, Nowy Sącz, Piła, Tarnobrzeg oraz Łomża.

 

Infografika z paczkomatem z trawą na dachu. Z prawej strony stoją dwa rowery. W prawym górnym rogu logo inpost.
Infografika paczkomaty z zaparkowanymi obok rowerami.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.