Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Ślady Radosława Krzyżowskiego – wystawa na sztolni

Drukuj stronę
Drukuj

Od dziś na budynku obsługi ruchu turystycznego obok Sztolni Czarnego Pstrąga w Parku Repeckim można oglądać wystawę zdjęć Radka Krzyżowskiego. Na czarno-białych fotografiach znalazły się m.in. mroźny Spitsbergen, krakowski Sikornik, wybrzeże Bałtyku, górskie szczyty Tatr oraz… tarnogórskie podziemia. Motywem przewodnim wystawy stał się ślad, który pozostawia po swojej wizycie człowiek.

Radosław Krzyżowski to znany polski aktor telewizyjny, filmowy oraz teatralny, a także fotograf. “Walka, przetrwanie, dominacja, rozpad… Odwieczny cykl, w którym na moment bierzemy udział. Pozostawiamy po sobie ślady, albo nietknięte przestrzenie, które również są śladem – niedostępności, naszej pokory albo strachu, bez względu na to czy jest to mroźny Spitsbergen, krakowski Sikornik, wybrzeże Bałtyku, czy górskie szczyty Tatr. Tworzymy, zasiedlamy, budujemy i odchodzimy. Pozostają ślady” – pisze autor zdjęć.
– Odkryłem, że to martwe, niewykorzystane dotąd miejsce na balkonie obiektu można ożywić i myślę, że może ono stać się stałą lokalizacją dla różnorakich ekspozycji – mówi Sławomir Ziemianek ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, który jest inicjatorem wystawy.
Wystawę oglądać można przez miesiąc. Polecamy!
Zdjęcia z wernisażu black and white: Sławek Klyczka

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.