Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Tarnogórzanie na rowerowych szlakach

Drukuj stronę
Drukuj

Pokonali na dwóch kółkach blisko 700 km. Trasa wyprawy wiodła szlakami rowerowymi przez trzy województwa: Małopolskie, Świętokrzyskie i Śląskie. W VII edycji Tarnogórskiego Rajdu Rowerowego udział wzięło 15 cyklistów – w większości tarnogórzan, choć do ekipy dołączyło w tym roku także kilkoro gości z Warszawy i Wrocławia.

14 osób z rowerami w koszulkach z herbem Tarnowskich Gór na tle Ratusza.

– Wystartowaliśmy, dosłownie, spod tatrzańskich szczytów w sobotę 10 lipca i w ciągu 10 dni dotarliśmy do naszego miasta, pokonując na rowerach 695 km. Najwyższy punkt tegorocznej trasy to Polana Chochołowska (1190 m n.p.m.) a sumaryczne przewyższenie na wszystkich etapach wyniosło, bez mała 5000 m – mówi Andrzej Wiórek z rowerowej ekipy.

Miłośnicy rowerowych podróży przemierzyli w całości, bądź w części, szlaki rowerowe: Velo Dunajec, Wiślańska Trasa Rowerowa oraz Jurajski Szlak Orlich Gniazd, a ostatni odcinek przed naszym miastem pokonali oczywiście Leśną Rajzą.

– Pomimo tego, że wciąż jeszcze nie wszystkie odcinki poszczególnych tras są ukończone, to te które są oddane do użytku, poprowadzone są najpiękniejszymi krajoznawczo obszarami Polski, sprawiają wiele frajdy i potrafią wzbudzić pozytywne emocje. Na trasie rajdu wielokrotnie spotkaliśmy się z wyrazami sympatii mieszkańców i turystów, a Tarnowskie Góry były pozdrawiane nie tylko przez krajan spotkanych na szlakach ale także przez wielu sympatyków turystyki rowerowej z całej Polski – opowiada Wiórek.

VI Rajd Tarnogórski zakończył się oczywiście na naszym Rynku, gdzie zadowolonych rowerzystów powitał szef Wydziału Kultury, Turystki i Promocji Miasta – Piotr Korab. 

Mapa z trasą 5 Rajdu Tarnogórskiego. Trasa z Zakopanego do Tarnowskich Gór przez Velo Dunajec, Wiślańską Trasę Rowerową, Jurajski Szlak Orlich Gniazd, Leśna Rajza.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.