Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Wiśnie Kazan i kuliste wróciły na Rynek i Plac Wolności

Drukuj stronę
Drukuj

W miejscu usuniętych jesienią minionego roku, pięknie kwitnących, wiśni piłkowanych Kazan – na tarnogórskim Rynku dziś pojawiły się nowe dorodne egzemplarze. Bryły korzeniowe roślin zostały zabezpieczone specjalnymi geokompozytami, które magazynują wodę w pobliżu korzeni i zapewniają odpowiedni poziom wilgotności gleby. Maty wspomagające rośliny zostały ufundowane przez sponsora – firmę Hydrobox.

Mężczyzna kopiący dziurę pod drzewo, mężczyzna trzymający drzewo i kobieta z mężczyzną przyglądający się
– Poza oczywistą reklamą firmy, zależy nam szczególnie na ratowaniu drzew w miastach i wszędzie tam, gdzie możemy pomóc – pomagamy – mówi dr inż. Magdalena Biernacik-Rdzanek, menedżer ds. wizerunku i sprzedaży marki Hydrobox.
Przypomnijmy, stare wiśnie przy Rynku musiały zostać wycięte, gdyż były całkowicie obumarłe.
Oprócz drzew na Rynku pojawiły się też dziś trzy nowe wiśnie kuliste na Placu Wolności. Drzewa – będące tej samej wysokości, co rosnące już w szpalerze wiśnie, także uzupełniono po jesiennej wycince chorych egzemplarzy.
Więcej o systemie Hydrobox: http://www.geosap.up.wroc.pl/?page_id=6
Dlaczego poprzednie wiśnie zostały wycięte? https://tarnowskiegory.pl/2020/11/uschniete-wisnie-wiosna-wymienione-zostana-na-nowe/

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.