Property Forum Online Regiony 2021 z udziałem burmistrza Tarnowskich Gór – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Property Forum Online Regiony 2021 z udziałem burmistrza Tarnowskich Gór

Drukuj stronę
Drukuj

Jak nie zaprzepaścić potencjału regionu? Jak uchronić biznesy będące kołem zamachowym Metropolii? O strategiach na wejście w post-covidową rzeczywistość w ramach konferencji Property Forum 2021 Regiony rozmawiał w przedstawicielami Metropolii, gmin, deweloperami, inwestorami i oraz ekspertami od biznesu burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech

Property Forum Online Regiony 2021 z udziałem burmistrza Tarnowskich Gór - infografika

Przedsiębiorca, mieszkaniec, turysta – to trzy filary strategii rozwojowej Tarnowskich Gór, na które jako na podstawę wszystkich działań samorządu wskazał burmistrz. Pierwszy, czyli biznes może liczyć na wsparcie samorządu, jeśli chodzi m.in. o zwolnienia podatkowe.

– Przedsiębiorczość w mieście świetnie się rozwija w ostatnich latach. Mamy bardzo wiele małych firm, co czyni miasto odpornym na tąpnięcia gospodarcze – stwierdził Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór w czasie dyskusji online wskazując, że każdy, tworzy u nas nowe miejsca pracy jest zwolniony na określony czas z podatku od nieruchomości .

Jeśli chodzi o drugi filar, czyli mieszkańców, to miasto stara się poprawić jakość życia. – Od lat dbamy o to, by zapewnić realizację usług wyższego rzędu i to się udaje. Mówię o kulturze, rekreacji i sporcie oraz atrakcyjnej przestrzeni publicznej, którą przywracamy do dawnej świetności – wyliczał burmistrz.

Trzeci filar, czyli turystyka nabrała wiatru w żagle w 2017 r. poprzez wpisanie na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Zabytkowej Kopalni Srebra.

– To było wielkie boom, albo wow! Od tego momentu turystyka ruszyła, powstała baza hotelowa i rozwinęła się sieć gastronomiczna. Oferta dla turysty jest dzisiaj coraz bogatsza – przekonywał Arkadiusz Czech.

Zapis wystąpienia można znaleźć tu.

Wystąpienie burmistrza odnośnie strategii rozwoju miasta i wynikających z niej działań – m.in. w czasie pandemii – można zobaczyć od 4:13 minuty.

Property Forum Online Regiony 2021 z udziałem burmistrza Tarnowskich Gór - infografika
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.