Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Jeżech stond – uczniowie „Stasia” przygotowują reportaż!

Drukuj stronę
Drukuj

Nie brakuje im chęci i kreatywności. Swoje pomysły i lokalne przywiązanie przekuwają na gotowe projekty. Odczarowują stereotyp kopalnianego regionu. W prowadzonej działalności są skuteczniejsi od niejednej inicjatywy. O kim mowa? O śląskich artystach pokazujących, że lokalny sentyment może być powodem do dumy. Uczniowie tarnogórskiego „Stasia” realizują właśnie projekt „Jeżech stond”. W reportażu, który ma pokazać, że odmienność Ślązaków nie jest przywarą, a dodatkową wartością, wystąpią: Justyna Święs, Kaja Klimek, Krzysztof Respondek, Magda Nowaczewska oraz Mikołaj Wilga. Czekamy z niecierpliwością!

Uśmiechnięty Krzysztof Respondek siedzi na krześle w ciemnej marynarce.

Wielu kreatorów kultury postanawia się spełniać w miejscowych projektach. Do jednego z nich należy inicjatywa uczniów tarnogórskiego „Staszica” – „Jeżech stond”. Projekt, przy współpracy z artystami, chce pokazać, że owa odmienność Ślązaków nie jest przywarą, a dodatkową wartością! W reportażu, zaproszeni przez licealistów goście opowiedzą o ludziach, kulturze i samym Śląsku. Wśród nich znajdują się osoby powiązane z naszym miastem. W filmie wystąpią: Justyna Święs, Kaja Klimek, Krzysztof Respondek, Magda Nowaczewska oraz Mikołaj Wilga.

Uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi chcą pokazać, że region, z którego się wywodzimy znacząco wpływa na to kim jesteśmy i co tworzymy! Akcentują to również miejsca wybrane do nagrań. Wśród lokalizacji znajdziemy II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach, Slow Kreatywną Kofeinę, Galerię Inny Śląsk oraz wiele innych znanych i lubianych przez Ślązaków miejsc. 

Zachęcamy do śledzenia działalności tego projektu. Znajdziecie ich w mediach społecznościowych – na Instagramie (@jeżechstond) oraz Facebooku (Jeżech Stond) oraz YouTube, na którym już wkrótce zostanie zamieszczony reportaż.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.