Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

PWiK – nowe otwarcie

Drukuj stronę
Drukuj

2 lutego 2021 roku Burmistrz Tarnowskich Gór, Burmistrz Miasteczka Śląskiego oraz Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach spotkali się w celu wymiany poglądów na temat aktualnego stanu spraw związanych zarówno z bieżącym funkcjonowaniem Spółki na terenie obszaru jej działania, jak i wzajemnych oczekiwań co do przyszłości.

Kran z płynącą wodą

– Nowe otwarcie zostało przez nas przyjęte jako dobry kierunek, dający szansę na szybkie wypracowanie nowych rozwiązań – mówi Arkadiusz Czech, burmistrz miasta Tarnowskie Góry

Podczas spotkania przedstawiciele Gminy Tarnowskie Góry, Miasteczka Śląskiego oraz Zarządu PWiK rozmawiali przede wszystkim o stworzeniu kanałów szybkiej komunikacji oraz „mapy drogowej” dla prac nad akceptowalnym i pożądanym przez wszystkich modelem funkcjonowania spółki oraz wzajemnych relacji z gminami.

– Podjęto decyzję o powołaniu sześcioosobowego zespołu, który w pierwszej kolejności uporządkuje i wypracuje priorytety działań. Mamy nadzieję, iż taka forma współpracy sprzyjać będzie wymianie doświadczeń i dobrych praktyk – informuje Sławomir Jankowski, prezes PWiK Sp. z o.o.

Powołany zespół będzie składać się z zaangażowanych w sprawy komunalne, infrastrukturalne i finansowe przedstawicieli, wskazanych przez Gminę Tarnowskie Góry, Miasteczko Śląskie oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.

– Mamy nadzieję, że deklaracja współpracy każdej ze stron jest gwarancją wypracowania szybkich rozwiązań” – mówi Michał Skrzydło, burmistrz Miasteczka Śląskiego.

Wynegocjowane rozwiązania mają na celu znalezienie przestrzeni na zachowanie partnerskich relacji i efektywnego prowadzenia działalności na terenie Gminy Tarnowskie Góry i Miasteczko Śląskie.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.