Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Bon inwestycyjny dla gminy

Drukuj stronę
Drukuj

7 007 564 zł trafi do budżetu Tarnowskich Gór w ramach tzw. bonu inwestycyjnego z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Otrzymane pieniądze będą mogły być wykorzystane na realizację inwestycji, które mają pomóc w wyjściu z kryzysu wywołanego COVID-19. W części zrekompensują one straty w dochodach gminy spowodowane wybuchem pandemii.

Tarnowskie Góry odnotowały w ostatnich miesiącach znaczące ubytki w budżecie. Według stanu na koniec maja ubytki dochodów miasta z głównych źródeł takich jak podatki opłaty lokalne, a także udziały w podatku PIT i CIT, które można wiązać ze skutkami epidemii COVID 19, wyniosły ok 4, 25 mln zł. Dodatkowo miasto poniosło do tej pory wydatki na przeciwdziałanie epidemii wynoszące ok. 0,5 mln zł. 

– Trudno oszacować ubytki do końca roku, gdyż różnie może wyglądać sytuacja gospodarcza kraju w najbliższych miesiącach. Należy się liczyć z ubytkiem wynoszącym co najmniej 10 mln zł – mówi Mariusz Konopka, skarbnika miasta.  

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.