Trwa remont ulicy Powstańców Śląskich – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Trwa remont ulicy Powstańców Śląskich

Drukuj stronę
Drukuj

Trwa realizowany przez Starostwo Powiatowe remont ulicy Powstańców Śląskich. PO jego zakończeniu miasto przystąpi do prac w obrębie ulicy Sobieskiego. Na jedno i drugie zadanie zarówno powiat, jak i miasto, otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zadania warte są kolejno ponad 5 i 7 mln zł. Wszystkie prace zakończą się z końcem przyszłego roku, w efekcie zwiększy się bezpieczeństwo i wygoda kierowców, pieszych oraz rowerzystów na obu ulicach – powstaną przy nich drogi rowerowe, nowe chodniki, przy Sobieskiego uregulowane zostaną także miejsca parkingowe, spowolniony zostanie także ruch.

Przypominamy harmonogram prac:

– w maju początek prac na ul. Powstańców Śląskich – realizuje powiat

– w pierwszej kolejności budowa – po ruchem – ronda na skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Powstańców śląskich (obok sądu) – powiat

– przebudowa skrzyżowania ulic Sienkiewicza, Powstańców Śląskich i Styczyńskiego – budowa ronda – powiat

– po zakończeniu tych prac – przebudowa (pod ruchem) skrzyżowania ulic Opolskiej i Sobieskiego – miasto

– w następnej kolejności przebudowa ulicy Powstańców Śląskich – powiat; termin – maksymalnie do maja 2021,w tym czasie w drodze wymienione zostaną także sieci

– przebudowa ulicy Sobieskiego – miasto, koniec do końca 2021 roku

Objazd wyznaczono ulicami: Opolską, Sobieskiego, Sienkiewicza, Styczyńskiego i Pokoju. Obejmująca całą ulicę przebudowa potrwa najpewniej do końca tego roku.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.