Informacje o Parku Miejskim – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Informacje o Parku Miejskim

Drukuj stronę
Drukuj

To nasz Park Miejski z lotu ptaka. A przy okazji filmu kilka słów wyjaśnień odnośnie różnorakich informacji pojawiających się w ostatnim czasie mediach społecznościowych.

🌳 Po rozmowach, które toczymy z ekologami z grupy Drzewoszum odstąpiliśmy obecnie w zupełności od cięć kompozycyjnych w naszym parku.
🌳 W parku wycięliśmy cztery zupełnie suche topole pokryte jemiołą oraz cztery chore brzozy. Prace zostały dziś zakończone.
– To wyłącznie cięcia sanitarne służące bezpieczeństwu. 1 marca rozpoczął się oficjalny sezon lęgowy ptaków i potrwa do 15 października, dlatego były to ostatnie prace i wycinki zostały już zakończone – mówi Adam Mrugacz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.
🌳 Po rozmowach z Drzewoszumem ustaliliśmy na maj przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących wycinki drzew w parku ze szczególnym uwzględnieniem górki saneczkowej.
🌳 Jeszcze w marcu spotkajmy się z mieszkańcami w ramach projektu „Miasta Idei” Gazety Wyborczej, gdzie również w ramach warsztatów oraz dyskusji z tarnogórzanami pracować będziemy wspólnie nad tematem miejskiej zieleni i rozwoju miasta.
🌳 Wycinki drzew przy ul. Powstańców Śląskich oraz w Parku Strzeleckim prowadzone są przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach – umożliwią wybudowanie dwóch rond – jednego przy Sądzie i drugiego przy Parku Strzeleckim. Część drzew w tzw. Małpim Gaju wedle zapewnień starosty zostanie uratowana i przesadzona w inne miejsca.
🌳 Jesteśmy otwarci na dyskusję i mamy nadzieję spotkać się z Państwem w ramach wyżej wymienionych konsultacji.
#zielonetg #parkmiejski

To nasz Park Miejski z lotu ptaka. 🌳🌳🌳 A przy okazji filmu kilka słów wyjaśnień odnośnie różnorakich informacji pojawiających się w ostatnim czasie mediach społecznościowych. 🌳 Po rozmowach, które toczymy z ekologami z grupy Drzewoszum odstąpiliśmy obecnie w zupełności od cięć kompozycyjnych w naszym parku. 🌳 W parku wycięliśmy cztery zupełnie suche topole pokryte jemiołą oraz cztery chore brzozy. Prace zostały dziś zakończone. – To wyłącznie cięcia sanitarne służące bezpieczeństwu. 1 marca rozpoczął się oficjalny sezon lęgowy ptaków i potrwa do 15 października, dlatego były to ostatnie prace i wycinki zostały już zakończone – mówi Adam Mrugacz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska. 🌳 Po rozmowach z Drzewoszumem ustaliliśmy na maj przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących wycinki drzew w parku ze szczególnym uwzględnieniem górki saneczkowej. 🌳 Jeszcze w marcu spotkajmy się z mieszkańcami w ramach projektu „Miasta Idei” Gazety Wyborczej, gdzie również w ramach warsztatów oraz dyskusji z tarnogórzanami pracować będziemy wspólnie nad tematem miejskiej zieleni i rozwoju miasta. 🌳 Wycinki drzew przy ul. Powstańców Śląskich oraz w Parku Strzeleckim prowadzone są przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach – umożliwią wybudowanie dwóch rond – jednego przy Sądzie i drugiego przy Parku Strzeleckim. Część drzew w tzw. Małpim Gaju wedle zapewnień starosty zostanie uratowana i przesadzona w inne miejsca. 🌳 Jesteśmy otwarci na dyskusję i mamy nadzieję spotkać się z Państwem w ramach wyżej wymienionych konsultacji. #zielonetg #parkmiejski

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Środa, 4 marca 2020

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.