Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

NGOsy zrealizowały zadania za 3,6 mln zł!

Drukuj stronę
Drukuj

Realizowane przez nie zadania poprawiają jakość życia mieszkańców, mobilizując oraz angażując tarnogórzan do aktywnego spędzania czasu i udziału w życiu publicznym. 15 grudnia w Pałacu w Rybnej odbyło się doroczne spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych w terenu naszego miasta. Życzenia społecznikom złożyli: burmistrz Arkadiusz Czech, przewodnicząc Rady Miejskiej Adrian Wolnik oraz Michał Sporoń przewodniczący Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

W Tarnowskich Górach jest zarejestrowanych około 100 organizacji pozarządowych. W bieżącym roku gmina zleciła im około 160 zadań za łączną kwotę aż 3,6 mln zł. Gmina współpracowała z NGOsami w wielu obszarach związanych z rozwojem oraz wsparciem działań na rzecz różnych grup społecznych. Priorytetowym zadaniem dla gminy w 2019 roku było zadanie z zakresu, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn. „Odnowienie obchodów tradycji górniczych w Tarnowskich Górach”. 

– Zagwarantowaliśmy na rok przyszły 3 mln zł dla organizacji pozarządowych, a kwota ta w ciągu roku zapewne tradycyjnie ulegnie zwiększeniu – mówił burmistrz Arkadiusz Czech. – Budżet na rok 2020 jest rozwojowy ale trudny. Na organizacjach pozarządowych podobnie jak na edukacji, kulturze i ekologii nie chcemy oszczędzać – dodał. 

Zwieńczeniem spotkania był koncert AHHA Piano Duo (Agata Hołdyk i Aleksandra Hałat). 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.