Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Komisja w Parku Miejskim

Drukuj stronę
Drukuj

Radni z Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej – Tadeusz Stasiak, Jarosław Ślepaczuk, Mirosław Grzęda i Dariusz Warda spotkali się dziś w Parku Miejskim na specjalnej wyjazdowej komisji, której celem było zapoznanie się ze szczegółami „Projektu rewaloryzacji zabytkowego pogórniczego Parku Miejskiego w Tarnowskich Górach”.

Od pracowników Wydziału Ochrony Środowiska radni pozyskali niezbędną wiedzę dotyczącą planowanych w parku wycinek – w przeważającej ilości – samosiejek, a także przewidzianych w projekcie zmian w parkowej architekturze (przebudowa alejek, amfiteatru, placu zabaw, kortów, stawu, odtworzenie toru saneczkowego, budowa nowych obiektów z toaletami przy korcie, konserwacja glorietty oraz pergoli wraz z obsadzeniem pnączami, odbudowa altany w miejscu jej pierwotnego posadowienia – wskazanym dzięki badaniom archeologicznym). Dowiedzieli się także o takich zapowiadanych zmianach jak: nowe oświetlenie, ławki, kosze, płotki, oznaczenia górniczych szybów i symbolicznym odtworzeniu toru kolejki wąskotorowej, która onegdaj przejeżdżała przez park.
– Cieszy mnie ogromnie, że zieleń i parkowa architektura zostaną w końcu uporządkowane – mówił radny Jarosław Ślepaczuk.
Pozostali radni, po poznaniu szczegółów – w szczególności kontrowersyjnych wycinek oraz zaleceń Narodowego Instytutu Dziedzictwa – także nie mieli zastrzeżeń do projektu rewaloryzacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.