Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Pierwsza objęta wsparciem KSSE firma zainwestuje w Tarnowskich Górach!

Drukuj stronę
Drukuj

Bramster to pierwsza firma, która zainwestuje w Tarnowskich Górach dzięki wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Przy ulicy Kopalnianej – na działce zakupionej od gminy Tarnowskie Góry – Bramster wybuduje nową, automatyczną lakiernię proszkową, z systemami filtracyjnymi i odzyskiem energii. Wsparcie KSEE obejmuje 35 procentowe zwolnienie z podatku dochodowego. – Pierwsze trzy kwartały 2019 r. to rekordowe zainteresowanie Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną polskich firm, które zainwestują tu łącznie ponad 370 mln zł. Zachęcamy kolejne małe i średnie firmy do zainteresowania się KSSE i możliwościami, jakie oferujemy, głównie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, ale nie tylko – mówi Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Pierwsze wsparcie dla firmy z terenu naszego powiatu to między innymi efekt współpracy nawiązanej ze strefą przez nasze miasto. Przypomnijmy – w czerwcu tego roku w Pałacu w Rybnej odbyło się seminarium dla przedsiębiorców, przedstawicieli firm, jednostek samorządowych i instytucji otoczenia biznesu, dotyczące możliwości rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w ramach współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Mówiono przede wszystkim o Polskiej Strefie Inwestycji, którą objęto całą Polskę, dzięki czemu o ulgę podatkową na realizację nowych inwestycji starać można się na terenie całego kraju. Wsparcie przyznawane jest firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług.

Bramster to firma rodzinna, istniejąca od 23 lat, swoją siedzibę ma w Nakle Śląskim. Jest spółką komandytową średniej wielkości zatrudniającą ponad 70 osób. Zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych na hale produkcyjne i magazynowe. Oferuje także szeroki wybór ogrodzeń, furtki systemowe oraz ekrany akustyczne. Produkcja firmy, w przeważającej części przeznaczona na eksport  do Niemiec, Austrii, Francji, Holandii, Belgii, Dani, Szwajcarii i krajów skandynawskich.

 – O możliwości uzyskania wsparcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dowiedzieliśmy się na spotkaniu zorganizowanym przez tarnogórski magistrat. Uzyskaliśmy ogromną przychylność Urzędu Miejskiego przy skompletowaniu odpowiednich decyzji potrzebnych do rozpoczęcia naszej inwestycji na gminnej działce. Bardzo dobrze współpracowało się nam także z pracownikami KSSE w kwestii wypełnienia wniosku o wsparcie. Planowaliśmy co prawda budowę lakierni lecz inwestycja miała być skromniejsza – z mniejszymi halami, a urządzenia obsługiwane manualnie. Wsparcie dla mojej firmy w postaci 35 procentowej ulgi od podatku dochodowego to ogromna trampolina – mówi Adam Mietła – prezes firmy Bramster.

Z zainteresowania możliwościami rozwoju pod skrzydłami KSSE cieszy się zastępca burmistrza ds. gospodarczych Piotr Skrabaczewski. 

– Nasze miasto ma ogromny potencjał i daje wspaniałe możliwości przedsiębiorcom. Dzięki pomysłowi objęcia całego kraju Polską Strefą Inwestycji każda firma, niezależnie od wielkości i miejsca inwestycji, może starać się o wsparcie. To szansa dla Tarnowskich Gór, ponieważ nowe inwestycje to nowe miejsca pracy. Cieszymy się , że firma Bramster postanowiła kupić miejską działkę i zainwestować w naszym mieście ze wsparciem KSSE – mówi Piotr Skrabaczewski. – Przypomnę także, że aktualnie na obszarze 6,5 ha przy ulicy Polnej uzbrajane są tereny dla inwestorów. Powstaną tam 4 w pełni przygotowane dla biznesu działki. Kolejne miejsce, które zamierzamy przeznaczyć dla inwestorów, znajdują się przy ulicy Zagórskiej – dodaje. 

O KSSE i Polskiej Strefie Inwestycji pisaliśmy już wcześniej: https://tarnowskiegory.pl/2019/06/wspieramy-biznes-wspolnie-z-ksee/

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.