Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Wąskotorówka już od 9 czerwca!

Drukuj stronę
Drukuj

W tym roku Górnośląskie Koleje Wąskotorowe sezon przewozów letnich zaczynają już w niedzielę po Industriadzie, czyli 9 czerwca! Tym samym pociągi wąskotorowe z Bytomia do Miasteczka Śląskiego będą jeździły równe 3 miesiące, bowiem sezon zakończy się 8 września.

Pociągi wyruszą z Bytomia o godzinie 9:00 oraz o 14:30, aby po godzinie i dziesięciu minutach dotrzeć do celu. Z Miasteczka Śląskiego do Bytomia będziemy wyjeżdżać o 11:45 i 17:20. Po drodze można wysiąść np. na przystanku Sucha Góra i przespacerować się do rezerwatu buków Segiet, lub na przystanku Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra aby, jak sama nazwa wskazuje, zwiedzić Zabytkową Kopalnię Srebra znajdującą się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, oraz w Tarnowskich Górach aby zobaczyć centrum tego uroczego miasta. 

Z otwartych wagonów można podziwiać krajobrazy zarówno industrialne jak i typowo przyrodnicze a także takie obiekty jak Elektrociepłownia Szombierki, szyb Krystyna dawnej kopalni Szombierki czy też kamieniołom Bobrowniki zwany również “Wielkim Kanionem Tarnogórskim”. 

Pod poniższymi linkami dostępny jest rozkład w dużej rozdzielczości
plik jpg http://zasoby.enkol.pl/archiwum/RJ-GKW-2019-1.jpg
plik pdf http://zasoby.enkol.pl/archiwum/RJ-GKW-2019-1.pdf

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.