Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarnowskie Góry na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Drukuj stronę
Drukuj

Dzisiaj w Katowicach rozpoczął się XI Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress). Organizatorzy przewidują, że weźmie w nim udział rekordowa liczba uczestników – ma ich być aż 12 tysięcy! Na kongresie, będącym jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce, nie mogło oczywiście zabraknąć jedynego na Górnym Śląsku miasta z tytułem UNESCO. Tarnowskie Góry są partnerem tegorocznego kongresu.

– Pokazujemy, że nasze miasto ma w sobie dynamizm, na kongresie jesteśmy już rozpoznawalni, bierzemy udział w ważnych debatach – mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta. –  Sądzę, że mamy też pewien patent na miasto, w którym dobrze się mieszka, którym warto podzielić z innymi uczestnikami paneli. Cenne będą też kolejne informacje o pozyskiwaniu środków UE, bowiem tego typu środki to to klucz dla miasta średniej wielkości, jakim są Tarnowskie Góry. Fundusze unijne to dźwignia, która pomaga rozwijać się w tempie, jakiego oczekują mieszkańcy.  Świadczą o tym liczby z 63 mln zł na inwestycje w tym roku, aż 41 mln zł to pieniądze unijne – dodaje. 

Kongres to trzydniowy cykl debat, spotkań i dyskusji o najważniejszych sprawach dotyczących rozwoju miast i gmin. Przedstawiciele biznesu i samorządów, polscy i europejscy politycy, eksperci i naukowcy, podejmować będą podczas kongresu najważniejsze kwestie dla przyszłości Europy. Główne obszary tematyczne to: cyfryzacja i nowe technologie; przemysł, inwestycje i infrastruktura; energia i klimat oraz rynek finansowy. W panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele naszego miasta. 

Zobaczcie program wydarzenia ? https://bit.ly/2WcYGff

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.