Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Święto 5. Pułku Chemicznego

Drukuj stronę
Drukuj

Tegoroczne święto 5. Pułku Chemicznego im. Generała Broni Leona Berbeckiego zbiegło się w czasie z dwoma ważnymi rocznicami – dwudziestą wstąpienia Polski do NATO i 15 rocznicą wejścia do Unii Europejskiej. – Te dwie rocznice mają wspólny mianownik – wolność – powiedział w swoim wystąpieniu Pułkownik Dyplomowany Bogdan Kula – dowódca tarnogórskiego pułku. – Wolność ta jednak nie jest nam dana na zawsze – należy jej bronić. Obecność w NATO daje nam pewność, że nie będziemy jej bronić sami – dodał.

W czasie uroczystej akademii, na której obecni byli przedstawiciele władz państwowych, miejskich, parlamentarzyści oraz inni zaproszeni goście, wręczono srebrne i brązowe medale “Za zasługi dla obronności kraju”, przyznano awanse oraz nagrody okolicznościowe najbardziej wyróżniającym się żołnierzom.
– Zorganizowanej sile można przeciwstawić jedynie zorganizowaną siłę – zwrócił się do żołnierzy, cytując Alberta Einsteina, burmistrz Arkadiusz Czech. – Za to zorganizowanie, za pewność że kiedy przyjdzie potrzeba – możemy na Was liczyć, chcemy wam dziś serdecznie podziękować – zaznaczył burmistrz.
Święto 5. Pułku Chemicznego zakończył tradycyjny występ wojskowej orkiestry dętej.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.