Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

120 lat szkoły w Pniowcu

Drukuj stronę
Drukuj

– Winston Churchil mawiał – mądry uczy się stale, głupi wcale. 120 lat szkoły w Pniowcu to 120 lat wyścigu mądrych z głupimi, ale wyścigu sterowanego przez tych, którzy przez owe 120 lat poświęcali i jednym, i drugim, swoje umiejętności, zdrowie, czasami nawet życie – mówił dziś burmistrz Arkadiusz Czech podczas obchodów 120 lecia wybudowania szkoły w Pniowcu.

Na uroczystości pojawili się dawni dyrektorzy placówki, jej nauczyciele, absolwenci, mieszkańcy dzielnicy, parlamentarzyści i przedstawiciele władz miasta. Z okazji rocznicy burmistrz Arkadiusz Czech i jego zastępczyni do spraw społecznych Jolanta Tuszyńska na ręce Gabrieli Lebek, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 przekazali kwiaty oraz czek o wartości 5 000 zł z przeznaczeniem na potrzeby placówki.

W tym uroczystym dniu placówka otrzymała sztandar, a na szkolnych korytarzach zaprezentowano wystawę archiwalnych fotografii. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.