Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Bezpiecznie w ruchu drogowym

Drukuj stronę
Drukuj

28 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się etap miejski Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy rywalizowali na dwóch płaszczyznach. W części teoretycznej rozwiązywali test obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. W części praktycznej zadaniem młodych rowerzystów było pokonanie sześcioelementowego toru przeszkód na rowerze.

W dwuetapowej konkurencji najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w składzie Małgorzata Pachońska, Julia Rochowska, Jan Radziej i Mikołaj Jadach, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 11, trzecie zajęła drużyna SP nr 12. Dwie pierwsze  zakwalifikowały się do etapu powiatowego. 

Test najlepiej rozwiązał Jan Radziej (SP10), w rowerowym torze przeszkód najlepszy okazał się Mikołaj Jadach (SP10).

Nagrody i upominki dla uczestników ufundował TARNOGÓRSKI KLUB MOTOROWY MIŁOŚNIKÓW „MAŁEGO FIATA”, URZĄD MIASTA TARNOWSKIE GÓRY, RADA DZIELNICY ŚRÓDMIEŚCIE. Dziękujemy! Poczęstunek dla młodych rowerzystów RADA RODZICÓW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10. Dziękujemy! 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.