Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Zmiana na stanowisku Skarbnika

Drukuj stronę
Drukuj

Janinę Namysło na stanowisku Skarbnika Miasta zastąpi od 30 stycznia Mariusz Konopka. Dziś radni Rady Miejskiej podjęli uchwały o odwołaniu dotychczasowej pani Skarbnik, która wybiera się na emeryturę i powołaniu na jej stanowisko nowego Skarbnika. – To trudny projekt ale mam nadzieję, że rozstajemy się tylko służbowo, a nasza znajomość będzie kontynuowana – mówił burmistrz Arkadiusz Czech.

Janina Namysło pełniła funkcję Skarbnika miasta od 2002 roku – powołana została na wniosek ówczesnego burmistrza Kazimierza Szczerby. 

– Antoine de Saint Exupery powiedział, że wielkość pracy zawodowej polegać może przede wszystkim na tym, że łączy ludzi. Wiele wspólnych lat pracy i różne sytuacje na pewno bardzo nas połączyły. Zwykle było tak, że ja chciałem w projektach budżetu zmieścić więcej, a pani skarbnik mówiła “halt”. Ten model współpracy, jaki wypracowaliśmy, okazał się bardzo skuteczny w zarządzaniu finansami gminy. To że czasami nie mówiłem dziękuję, nie oznacza że nie jestem wdzięczny – zaznaczył burmistrz. 

Od 30 stycznia funkcję Skarbnika, zgodnie z decyzją radnych, pełnił będzie Mariusz Konopka. Pan Mariusz jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Prawo i Administracja, ukończył także studia podyplomowe z rachunkowości budżetowej oraz Akademię Liderów Samorządowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Przez lata był Skarbnikiem w Bytomiu, a od 2017 roku do dziś w Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.