Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

IX kadencja samorządu wystartowała

Drukuj stronę
Drukuj

Burmistrz Arkadiusz Czech oraz radni wybrani na IX kadencję samorządu złożyli dziś w Ratuszu ślubowanie podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej na lata 2018-2023. Z rąk Anny Pietrzyk, komisarza wyborczego, odebrali zaświadczenia o wyborze na swoje stanowiska. Przewodniczącym Rady został Adrian Wolnik, jego zastępcami: Franciszek Nowak oraz Łukasz Garus.

– Złożyliśmy uroczyste ślubowanie i z tą chwilą objęliśmy swoje obowiązki, ślubowaliśmy wierność prawu, dobru publicznemu, dbałość o pomyślność mieszkańców. To nie zbiór pustych słów to publicznie złożona przysięga, zobowiązanie podjęte pod karą utraty godności. Musimy działać planowo – realizować to co zaplanowane i to co zaplanujemy. Potrzebni są do tego kompetentni urzędnicy oraz współdziałanie z pozostałymi szczeblami samorządu oraz wsparcie rządu. Rozwój kraju pozostaje w ścisłej korelacji z rozwojem małych ojczyzn – mówił burmistrz Arkadiusz Czech. 

Na dzisiejszej sesji w składzie Rady Miejskiej pojawiły się trzy osoby, które pierwotnie nie dostały się do grona radnych, a w składzie znalazły się z uwagi na rezygnację trzech osób z mandatów. Mowa tu o Dorocie Tiszler, która otrzymała mandat jako osoba z największą liczbą głosów w swoim okręgu na liście Inicjatywy Obywatelskiej po Jolancie Tuszyńskiej, która zrzekła się mandatu z uwagi na to, że nadal sprawuje funkcję zastępcy burmistrza Tarnowskich Gór; Tadeuszu Stasiaku, który z analogicznego powodu zastąpił w Radzie burmistrza Arkadiusza Czecha oraz o Krzysztofie Michalskim, który zastąpił Piotra Skrabaczewskiego, czyli kolejnego wiceburmistrza.

Podczas posiedzenia wybrano prezydium Rady Miejskiej. Przewodniczącym gremium został Adrian Wolnik, jego zastępcami: Franciszek Nowak oraz Łukasz Garus (19 głosów).

– Będzie to dla mnie całkowicie nowe wyzwanie. Chciałbym aby nasza współpraca układała się pomyślnie szczególnie, że jesteśmy radnymi 4 różnych ugrupowań. Pamiętajmy, że najważniejsi są mieszkańcy, to dla nich pracujemy – mówił Adrian Wolnik, nowowybrany przewodniczący.

Zamiast sześciu dotychczasowych komisji Rady Miejskiej w tej kadencji będzie ich działało aż dziesięć. Radni będą analizować uchwały w ramach komisji takich jak:

Komisja Rewizyjna: Tadeusz Stasiak (przewodniczący), Jarosław Ślepaczuk (wiceprzewodniczący), Dariusz Warda, Janusz Wojewodzic, Mirosław Grzęda.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Dariusz Warda (przewodniczący), Janusz Wojewodzic (wiceprzewodniczący), Tadeusz Stasiak, Mariusz Kupny, Janusz Śnietka.

Komisja Budżetowa: Feliks Kowalski (przewodniczący), Justyna Kosmała (wiceprzewodnicząca), Krzysztof Michalski, Aleksandra Król-Skowron, Stefan Zientkowski.

Komisja mienia komunalnego: Stefan Zientkowski (przewodniczący) Krzysztof Michalski (wiceprzewodniczący), Piotr Szczęsny, Krzysztof Michalski.

Komisja Strategii, Rozwoju Promocji i Turystyki: Robert Mrozek (przewodniczący), Aleksandra Król-Skowron (wiceprzewodnicząca), Dariusz Warda, Andrzej Komenderski, Mirosław Grzęda. 

Komisja rodziny zdrowia i spraw społecznych: Piotr Szczęsny (przewodniczący), Dorota Tiszler (wiceprzewodnicząca), Robert Mrozek, Beata Piegza, Mirosław Mateja.

Komisja Edukacji: Beata Piegza (przewodnicząca), Janusz Śnietka (wiceprzewodniczący), Robert Mrozek, Aleksandra Król Skowron.

Komisja Kultury i Sportu: Marek Porada (przewodniczący), Mirosław Mateja (wiceprzewodniczący), Justyna Kosmała, Beata Piegza, Andrzej Komenderski. 

Komisja Środowiska: Andrzej Komenderski (przewodniczący), Jan Gębka (wiceprzewodniczący), Dorota Tiszler, Beata Piegza, Justyna Kosmała, 

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Prawnego: Mariusz Kupny (przewodniczący), Mirosław Grzęda (wiceprzewodniczący), Stefan Zientkowski, Krzysztof Michalski, Marek Porada. 

Aktualny skład Rady Miejskiej:

 1. ŚLEPACZUK Jarosław, KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
 2. KRÓL-SKOWRON Aleksandra Dorota, PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
 3. GRZĘDA Mirosław Jerzy, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 4. MATEJA Mirosław Norbert, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 5. TISZLER Dorota, INICJATYWA OBYWATELSKA
 6. MROZEK Robert Marek, INICJATYWA OBYWATELSKA
 7. WARDA Dariusz Robert, INICJATYWA OBYWATELSKA
 8. SZCZĘSNY Piotr, PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
 9. WOJEWODZIC Janusz Piotr, PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
 10. GĘBKA Jan Andrzej, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 11. KUPNY Mariusz Paweł, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 12. STASIAK Tadeusz, INICJATYWA OBYWATELSKA
 13. KOWALSKI Feliks Wojciech, INICJATYWA OBYWATELSKA
 14. ZIENTKOWSKI Stefan Jan, INICJATYWA OBYWATELSKA
 15. KOSMAŁA Justyna Ewa, INICJATYWA OBYWATELSKA
 16. GARUS Łukasz Rafał, PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
 17. ŚNIETKA Janusz Tadeusz, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 18. KOMENDERSKI Andrzej Józef, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 19. PORADA Marek Leszek, NASZ SAMORZĄD
 20. MICHALSKI Krzysztof, INICJATYWA OBYWATELSKA
 21. NOWAK Franciszek Andrzej, INICJATYWA OBYWATELSKA
 22. PIEGZA Beata Barbara, INICJATYWA OBYWATELSKA
 23. WOLNIK Adrian Oskar, INICJATYWA OBYWATELSKA

Transmisję w obrad Rady można zobaczyć tu: http://transmisja.esesja.pl/tarnowskiegory

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.