Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Sempa ma 95 lat

Drukuj stronę
Drukuj

Jeżeli ktoś pracuje w szkole wydaje się, że jest ona ciągle taka sama. Zaczyna się we wrześniu, kończy w czerwcu, po drodze są kolejne semestry, a wszystko kończy się maturą. A jednak szkoła na przestrzeni lat zmienia się. Dwa zdjęcia z prezentacji przygotowanej na jubileusz rozpoznałem od razu, bo są w moim albumie rodzinnym. Jest na nich moja mama. Do tej szkoły chodziły tez jej siostry – moje ciotki. Chodziła moja stryjeczna babcia i chodziła moja żona. Mimo związków ze Staszicem mogę powiedzieć, że z Sempą też mam wiele wspólnego – mówił dziś burmistrz Arkadiusz Czech podczas obchodów jubileuszu szkoły, który świętowano w Tarnogórskim Centrum Kultury. Jubileusz była okazją do wspomnień i spotkania absolwentów po latach.

Osoby i instytucje, z którymi na przestrzeni lat szkoła współpracowała otrzymały z rąk dyrektor Barbary Gierak – Pawlak złote tarcze. W tym zaszczytnym gronie znalazł się m.in. burmistrz Czech oraz autorzy książki o historii Sempy – „Otwarta księga” – Maria Dembecka – Kowol oraz Jan Flak. 

– W 1939 roku kończyłam czwartą klasę. Wtedy nie było telewizji, komputerów, komórek, czas spędzaliśmy razem. Z tego też pewnie powodu nasze przyjaźnie przetrwały do końca – opowiadała Irena Bacik, najstarsza absolwentka Sempy.

Burmistrz ds. społecznych Jolanta Tuszyńska, absolwentka II LO wspominała z z kolei z swoją nauczycielkę chemii – prof. Annę Pawelak. – Może nie byliśmy wtedy szczególnie szczęśliwi, bowiem zamiast każdej przepadającej nam godziny mieliśmy w zastępstwie chemię, natomiast z perspektywy lat wspominam te czasy bardzo miło. Pani profesor nie tylko nas uczyła, także nas wychowała i nami się opiekowała – mówiła Tuszyńska. 

Z okazji 95 rocznicy szkoła otrzymała mnóstwo życzeń i prezentów. Najcenniejszym jest chyba przeprowadzona przez powiat tarnogórski, który nadzoruje placówkę, tuż przed jubileuszem – kompleksowy remont wraz z termomodernizacją. – Mamy też już coś na 100 lat Sempy – mówił Krystyna Kosmala, starosta tarnogórski. – To gotowy projekt wyczekiwanego przez Was kompleksu sportowego, który chcemy wybudować za szkołą. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.