Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

BIP Informacje dla niepełnosprawnych Ważne adresy

Menu główne

Kolejne mieszkania w Tarnowskich Górach!

Drukuj stronę
Drukuj

Po oddanych w minionym roku nowych budynkach komunalnych, wybudowanych przez miasto, dziś przyszła kolej na prezentację kolejnych tarnogórskich mieszkań – tym razem przygotowanych przez Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Nowe budynki mieszkalne zostały dziś oficjalnie oddane do użytkowania. Nowe 4 piętrowe bloki z podpiwniczeniem i podziemnymi garażami mieszczą się przy ulicy Wincentego Janasa. Do dyspozycji mieszkańców oddano łącznie 48 mieszkań o powierzchni od 35,5 do 65,9 m2.

– Każdy z budynków posiada 9 garaży podziemnych, a w pobliżu znajduje się 58 miejsc parkingowych. Koszt wybudowania obu obiektów, zamknął się kwotą ok. 9 milionów złotych. Budowę sfinansowano ze środków MTBS oraz przy udziale Banku Gospodarstwa Krajowego – mówi Franciszek Paśmionka, prezes MTBS.

Warto pamiętać, że miasto oddało w ubiegłym roku 72 mieszkania komunalne o podwyższonym standardzie, o bardzo zróżnicowanej powierzchni.

– Dlaczego ludzie chcą tu mieszkać? – Bo tu się po prostu dobrze mieszka! – mówił podczas uroczystego oddania do użytku MTBS-owskich bloków burmistrz Arkadiusz Czech. Przypomnijmy – nasze miasto od lat przeżywa boom budowlano -mieszkaniowy – rocznie wydawanych w Tarnowskich Górach około 400 pozwoleń na budowę.

Galeria

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Archiwalna wersja strony WWW

Miło jest nam Państwa powitać na całkowicie nowej stronie
Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.

Dla tych, którzy przyzwyczaili się do starej strony i będą potrzebować trochę czasu na zaznajomienie się z nową kierujemy jeszcze przez kilka tygodni na starą wersję strony – archiwum.tarnowskiegory.pl