Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Kolejne mieszkania w Tarnowskich Górach!

Drukuj stronę
Drukuj

Po oddanych w minionym roku nowych budynkach komunalnych, wybudowanych przez miasto, dziś przyszła kolej na prezentację kolejnych tarnogórskich mieszkań – tym razem przygotowanych przez Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Nowe budynki mieszkalne zostały dziś oficjalnie oddane do użytkowania. Nowe 4 piętrowe bloki z podpiwniczeniem i podziemnymi garażami mieszczą się przy ulicy Wincentego Janasa. Do dyspozycji mieszkańców oddano łącznie 48 mieszkań o powierzchni od 35,5 do 65,9 m2.

– Każdy z budynków posiada 9 garaży podziemnych, a w pobliżu znajduje się 58 miejsc parkingowych. Koszt wybudowania obu obiektów, zamknął się kwotą ok. 9 milionów złotych. Budowę sfinansowano ze środków MTBS oraz przy udziale Banku Gospodarstwa Krajowego – mówi Franciszek Paśmionka, prezes MTBS.

Warto pamiętać, że miasto oddało w ubiegłym roku 72 mieszkania komunalne o podwyższonym standardzie, o bardzo zróżnicowanej powierzchni.

– Dlaczego ludzie chcą tu mieszkać? – Bo tu się po prostu dobrze mieszka! – mówił podczas uroczystego oddania do użytku MTBS-owskich bloków burmistrz Arkadiusz Czech. Przypomnijmy – nasze miasto od lat przeżywa boom budowlano -mieszkaniowy – rocznie wydawanych w Tarnowskich Górach około 400 pozwoleń na budowę.

Galeria

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.