Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Nakielska: wiadukt do remontu

Drukuj stronę
Drukuj

Uwaga – będą utrudnienia na Nakielskiej! Zarząd Dróg Powiatowych informuje , że w poniedziałek 3 września rozpocznie się remont wiaduktu na ciągu ulicy Nakielskiej. To oznacza, że przez około dwa miesiące most będzie zamknięty dla ruchu (piesi będą mogli nim przechodzić).

Prowadzony przez ZDP remont polegać będzie na wymianie dylatacji czyli łączenia przęseł oraz łożysk utrzymujących konstrukcję.

MZKP podał już rozkłady jazdy autobusów uwzględniające objazdy ulicą, Częstochowską oraz Fabryczną i Lasowicką.

Z powodu całkowitego wstrzymania ruchu kołowego, autobusy kursujące planowo tą ulicą i wykonujące zadania przewozowe na liniach: 87, 151, 173, 179, 192, 246, 283, 646, 738 i 780 zostają skierowane od 03.09.2018 na trasę objazdową przebiegającą ulicami Pokoju, Lasowicką i Hutniczą do ul. Nakielskiej, gdzie włączą się w planowe rozkłady jazdy. Objazd będzie obowiązywał w obu kierunkach jazdy.

Wyjątkiem od tej zasady będzie linia nr 5, dla której z uwagi na obsługę tej linii taborem przegubowym wyznaczony zostaje objazd ul. Częstochowską, Obwodnicą (DW 908) do ul. Głównej (DK 78), gdzie autobusy włączą się w planowe rozkłady jazdy. Autobusy tej linii będą obsługiwać przystanki na trasie objazdu.

Ponadto dla linii nr 179, 246, 780 wprowadza się dodatkowe czasowe zmiany rozkładowe uwzględniające dowóz dzieci na zajęcia szkolne oraz planowane zamknięcia dróg w innych częściach MZKP.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.