Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Srebrne skrzydło dla prezesa IPH

Drukuj stronę
Drukuj

Przez osiemnaście lat pełnił funkcję prezesa tarnogórskiej Izby Przemysłowo – Handlowej. Teraz Klaudiusz Siwiec postanowił – jak mówi – oddać pałeczkę młodszym. Dziś (18.06.) podziękował współpracownikom, samorządowcom i prezesom firm, które zrzesza organizacja. Przez Burmistrza Miasta, za odważne i opiniodawcze spojrzenie na relacje środowiska gospodarczego ze społeczeństwem, uhonorowany został Srebrnym Skrzydłem.

„Jest człowiekiem, który oprócz spraw zawodowych poświęca się działalności społecznej i charytatywnej. Jest osobą cenioną w środowisku tarnogórskich przedsiębiorców, o czym świadczy ilość pełnionych przez niego kadencji Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach. W tym czasie przyczynił się do stworzenia obecnej struktury organizacyjnej Izby, modelując także kierunki jej działalności. Działa także na forum regionalnej i krajowej izby gospodarczej” – napisano we wniosku przygotowanym z inicjatywy radnego Tadeusza Torbusa.

Klaudiusz Siwiec jest jednym z pomysłodawców wyróżnień dla przedsiębiorców działających na terenie Tarnowskich Góry – Śrybny Gwarek oraz sąsiednich miast Spiżowy Jorg (Radzionków), Dąb Biznesu (Krupski Młyn), Złota Gracja Biznesu (Świerkalniec) i Platynowa Sakwa Miasteczka Śląskiego. Potrafi jednakowoż wyjść poza ramy działalności gospodarczej, angażując się w przedsięwzięcia społeczne i sportowe. Na tym polu wymienić należy szczególnie inicjatywę porozumienia „Biały Śląsk”, angażujący przedsiębiorców, samorządowców i środowiska naukowe na rzecz rozwoju terenów powiatów: tarnogórskiego i lublinieckiego oraz miasta Bytom. Wraz z posłem Ziemi Tarnogórskiej zainicjował działania zmierzające do nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Klaudiusz Siwiec jest także sponsorem tarnogórskich klubów sportowych. Wspiera również działalność medyczno-opiekuńczą, w tym m.in. wspierając Hospicjum Królowej Pokoju.

Wśród dotychczasowych wyróżnień Klaudiusza Siwca można wymienić m.in. srebrny i złoty Krzyż Zasługi, Złotą Odznakę „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”, Złotą Odznakę „Zasłużony dla rozwoju samorządu gospodarczego w Polsce”, Odznakę Honorową Ministerstwa Gospodarki za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskie

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.