Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Konkurs: ponad 200 tys. zł na turystykę i krajoznawstwo

Drukuj stronę
Drukuj

Miasto przyznało na 2018 rok organizacjom pozarządowym 236 tys. zł na siedem zadań z zakresu turystyki i krajoznawstwa.

Najwięcej, bo ponad 210 tys. otrzyma Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, które na organizację letnich pociągów turystycznych na trasie Miasteczko Śląskie –Bytom otrzymało 10 tysięcy zł, 200 kolejnych tysięcy przeznaczy natomiast na rewitalizację infrastruktury na terenie miasta. Wszystkiemu winien bardzo zły stan torowiska w okolicach ulic Oświęcimskiej i Bytomskiej, gdzie wymiany wymaga m.in. część podkładów, torów, oznakowania i nasypów.

– Prace już się zaczęły, do 23 czerwca, bo wtedy planujemy start regularnych przewozów, wszystko powinno być gotowe – informują przedstawiciele Stowarzyszenia.

Mimo prac uruchomienie kolejki na trasie Bytom-Zabytkowa Kopalnia Srebra zaplanowano w czasie tegorocznej Industriady czyli 9 czerwca.

Kolejną organizacją wspartą w ramach konkursu jest Stowarzyszenie „Góry Kultury”, które ze wsparciem w kwocie 10 tys. zł zorganizuje grę miejską śladami Blanki de Paivy oraz (przy dofinansowaniu w wysokości 5 tys. zł) IX Tarnogórski Integracyjny Piknik Rowerowy Osób Niepełnoprawnych.

Ponadto 4,2 tys. zł zasili Stowarzyszenie SieChodzi – Amatorską Drużynę Nordic Walking, która złożyła wniosek na wsparcie akcji „Turystyka i kije – bo tutaj się żyje!”, 4 tys. zł zostanie przekazanych Fundacji Popularyzacji Dziedzictwa „Kruszce Śląska” na Opracowanie programu turystycznego na bazie istniejących w Tarnowskich Górach atrakcji krajobrazowych i architektonicznych w rejonie wybranych pól dawnej eksploatacji górniczej, 2,15 tys. zł otrzyma natomiast Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń” na „IV Tarnogórski Rajd Pieszo-Rowerowy”.

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu: tu.

Przypomnijmy, że w tym roku za 180 tysięcy złotych gmina Tanowskie Góry wesprze w konkursie dla organizacji pozarządowych także 26 zadań z dziedziny kultury, kolejne środki przeznaczone są również na tzw. zadanie priorytetowe, pieniądze zarerwowano także na małe granty.

Więcej: Konkurs na kulturę rozstrzygniety

Na sport z kolei w konkursach do organizacji pozarządowych trafią w tym roku z miasta dwa miliony złotych.

Więcej: Dwa miliony na sport

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.