Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Nasza dyrygentka w finale prestiżowego konkursu!

Drukuj stronę
Drukuj

Wspaniałe wieści dla polskiej sceny muzycznej! Alicja Pacześniak-Słota, dyrygentka Orkiestry „Śląskich Smyków”, triumfalnie weszła w elitarną grupę 40 finalistów Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego Ericha Bergela. To wybór z imponującej liczby 246 dyrygentów z różnych zakątków świata, którzy przystąpili do tego prestiżowego konkursu.

246 dyrygentów z różnych zakątków świata wzięło udział w drugiej edycji konkursu, ale tylko 40 wybranych, w tym jedyna Polka, która awansowała do finału. Konkurs składa się z dwóch etapów – eliminacji i finału (Faza finałowa składa się z pierwszej rundy, drugiej rundy, półfinału i finału, która odbędzie się w dniach 8-12 kwietnia.). Alicja Pacześniak-Słota jednak brawurowo wkroczyła do elitarnego grona finalistów, zdobywając uznanie 10-osobowego międzynarodowego jury, na czele którego stoi Levente György, Dyrektor Filharmonii Państwowej Tirgu Mures w Rumunii.

Teraz przed nią czas intensywnych przygotowań do finału, który odbędzie się 8-12 kwietnia w Pałacu Kultury, Piata Victoriei nr. 1, w Târgu Mureș w Rumuni.

„Czuję się wyróżniona.Teraz pora na zintensyfikowanie pracy, ale z zachowaniem odpowiedniego dystansu i czerpania jak najwięcej z tej przygody.” – mówi sama Alicja

Alicja Pacześniak-Słota, dzięki swojej pasji, talentowi i zaangażowaniu, nie tylko reprezentuje Polskę na międzynarodowej scenie muzycznej, ale staje się inspiracją dla wielu młodych muzyków w naszym mieście. Jej zdolności dyrygenckie łączą się z pokorą i miłością do sztuki dźwięku, co sprawia, że jest artystką wyjątkową!

Trzymamy kciuki za sukces na światowej scenie!

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.