Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

MOPS: rusza „Biblioteka Senior dla Seniora”

Drukuj stronę
Drukuj

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach realizuje innowacyjne przedsięwzięcie grantowe – pn. „Biblioteka Senior dla Seniora”. Projekt polega na udostępnieniu osobom starszym, w szczególności samotnym, niepełnosprawnym, zagrożonym wykluczeniem społecznym, zasobów bibliotecznych oraz ułatwienie korzystania ze zbiorów. Książki dostarczać będą im inni seniorzy, którzy zechcą zostać wolontariuszami. MOPS poszukuje chętnych osób w wieku 60+, które chciałyby wziąć udział w projekcie.

Asortyment „Biblioteki Senior dla Seniora” dostosowany jest do osób starszych. Zawiera on m.in. książki z dużym drukiem, lupy, audiobooki oraz odtwarzacze do ich odsłuchiwania.

Oferta skierowana jest do:

  • Seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia, zamieszkujących gminę Tarnowskie Góry.

Osoby zainteresowane mogą korzystać z innowacji jako:

  • Czytelnik – Senior wypożyczający książki, korzystający z zasobów bibliotecznych. 
  • Wolontariusz – Senior, którego zadaniem będzie dotarcie do innych Seniorów i dostarczanie im asortymentu bibliotecznego

Liczba miejsc: 

  • 30 Seniorów – wolontariuszy 
  • 40 Seniorów – czytelników  

Osoby, które chciałyby wziąć udział w innowacji są proszone o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO (w załączeniu) 

Formularz zgłoszeniowy należy złożyć:

  • w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Janasa 9 (urna) lub w placówkach terenowych MOPS,
  • przesłać pocztą na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Janasa 9 Tarnowskie Góry 42 – 612 lub,
  • przesłać drogą mailową na adres sekretariat@mopstg.pl 

Po otrzymaniu formularza zgłoszeniowego pracownik MOPS skontaktuje się z daną osobą celem dopełnienia dalszych formalności.

Osoby samotne, które ze względu na stan zdrowia nie są wstanie wypełnić lub wysłać dokumentów mogą zgłosić się telefonicznie: 32 285 34 77, 32 284 48 59 lub mailem na adres:  szap@mopstg.pl. 

Pracownik MOPS ustali z osobą zainteresowaną termin spotkania celem wypełnienia lub przesłania formularza zgłoszeniowego. 

Okres trwania przedsięwzięcia: od 10.11.2021r. do 09.05.2022r.

Siedziba biblioteki: Budynek Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych i Samotnych, ul. Bytomska 15 czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1500. Za wypożyczanie zasobów bibliotecznych odpowiedzialny jest koordynator biblioteki (tel. 32 285 34 77)

Przedsięwzięcie grantowe  realizowane jest w ramach projektu:  GENERATOR INNOWACJI. SIECI WSPARCIA 2”  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Plakat: Biblioteka Senior dla Seniora. Tekst z plakatu w artykule. Z prawej strony mężczyzna w dojrzałym wieku stoi na tle biblioteczki wypełnionej książkami i w rękach trzyma otwartą książkę.

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.