Menu główne

Tarnogórzanin + sztanga = siła

Drukuj stronę
Drukuj

Radosław Dębicki, 20-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór został brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w Trójboju Siłowym. Z trwających, w dniach od 22 do 28 sierpnia 2021 roku, w Rumunii Mistrzostw Świata tarnogórzanin wraca z 4 medalami.

Młody sportowiec zdobył brązowy medal w konkurencji przysiadów z wynikiem 237,5 kg oraz brąz w konkurencji wyciskania (140 kg). Radek podniósł 222,5 kg, co zapewniło mu srebrny medal w konkurencji martwego ciągu. W klasyfikacji Total został brązowym medalistą, zdobywając łącznie 600 kg. Podczas startu w Mistrzostwach Świata młody medalista pobił 3 rekordy Polski.

Podczas odbywających się na początku miesiąca Mistrzostw Europy Radosław Dębnicki został Mistrzem Europy w Trójboju Siłowym w kategorii juniorów do 66 kg. Zdobył złote medale we wszystkich trzech konkurencjach: wyciskania, przysiadów i martwym ciągu.