Koncert “Najpiękniejsza Muzyka Świata” – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Koncert “Najpiękniejsza Muzyka Świata”

Drukuj stronę
Drukuj

Dzisiejszego wieczoru miał miejsce magiczny koncert “Najpiękniejsza Muzyka Świata”. Wszystko to z okazji 10 rocznicy otwarcia dla zwiedzających Zamku w Starych Tarnowicach, która przypadła dokładnie 18 czerwca.

Zadanie to zostało dofinansowane ze środków Gminy Tarnowskie Góry.
Ten wyjątkowy wieczór uświetniła najpiękniejsza muzyka operowa, operetkowa, musicalowa oraz filmowa. Przed wspaniałą publicznością wystąpili wyjątkowi soliści: Justyna Bujak – sopran i Ireneusz Miczka – baryton a towarzyszył im „Opera Art Ensemble” w składzie: Agata Maśnica – skrzypce, Gabriel Koszela – obój, Agnieszka Bator-Skowrońska – wiolonczela oraz Katarzyna Rzeszutek – fortepian.
Nie można nie wspomnieć o wyjątkowej scenografii świetlnej stworzonej przez Roberta Furmana, który od lat zajmuje się tworzeniem scenografii do gier o tematyce fantasy, sci fi, historycznej i filmowej a w swoim dorobku ma szereg wydawnictw z zakresu ilustracji książkowej jak również do dzieł operowych. Na początku koncertu miało miejsce uroczyste odsłonięcie jednej z prac artysty stworzonej specjalnie z okazji celebrowanej rocznicy dla Pana Rajnera Smolorza – właściciela Kompleksu Zamkowego w Starych Tarnowicach. Cały koncert przeplatany był barwnymi i zabawnymi dialogami związanymi z historią tego pięknego miejsca, nie obyło się również bez strojów z minionych epok a publiczność miała nawet okazję przenieść się na małą chwilę do Hogwartu z „Harrego Pottera”.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.