Miasto pomaga powiatowi w remontach – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Miasto pomaga powiatowi w remontach

Drukuj stronę
Drukuj

Miasto wsparło przebudowę ulicy Powstańców Śląskich kwotą przeszło 1,3 mln zł. Decyzję o przekazaniu dotacji dla powiatu tarnogórskiego podjęła na ubiegłotygodniowej sesji Rad Miejska. Wcześniej (w 2018 roku) miasto wsparło także finansowo projektowanie trwającej obecnie inwestycji.

infografika - droga w budowie, w tle kamienice i maszyny budowlane.

Przypomnijmy: budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich, Sienkiewicza i Styczyńskiego w Tarnowskich Górach wkracza obecnie w decydującą fazę. Droga została już utwardzona i po świętach planuje się wylanie pierwszej warstwy asfaltu. W połowie kwietnia prace przeniosą się na drugie skrzyżowanie (ulic Powstańców Śląskich i Opolskiej), gdzie powstanie drugie rondo. Po zakończeniu wszystkich prac miasto przystąpi do przebudowy ulicy Sobieskiego. Obie inwestycje znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz pieszych w centrum miasta.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.