Miasto pomaga powiatowi w remontach – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Miasto pomaga powiatowi w remontach

Drukuj stronę
Drukuj

Miasto wsparło przebudowę ulicy Powstańców Śląskich kwotą przeszło 1,3 mln zł. Decyzję o przekazaniu dotacji dla powiatu tarnogórskiego podjęła na ubiegłotygodniowej sesji Rad Miejska. Wcześniej (w 2018 roku) miasto wsparło także finansowo projektowanie trwającej obecnie inwestycji.

1.3 miliona zł dla powiatu na przebudowę ul Powstańców Śląskich - infografika

Przypomnijmy: budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich, Sienkiewicza i Styczyńskiego w Tarnowskich Górach wkracza obecnie w decydującą fazę. Droga została już utwardzona i po świętach planuje się wylanie pierwszej warstwy asfaltu. W połowie kwietnia prace przeniosą się na drugie skrzyżowanie (ulic Powstańców Śląskich i Opolskiej), gdzie powstanie drugie rondo. Po zakończeniu wszystkich prac miasto przystąpi do przebudowy ulicy Sobieskiego. Obie inwestycje znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz pieszych w centrum miasta.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.
Rozlicz PIT w TG - Loteria z nagrodami!