Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Samochodem OSP na szczepienie!

Drukuj stronę
Drukuj

Od 25 stycznia druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych pomagają w dowozie do punktów szczepień osób w wieku 70+. Do dziś strażacy ochotnicy zrealizowali 26 przewozów, a kolejne zgłoszenia spływają. Udział w przewozach biorą trzy jednostki OSP: “Florian” w Strzybnicy, OSP w Reptach Śląskich oraz OSP w Pniowcu.

Pomoc seniorom w czasie szczepienia przeciw COVID19

– Strażacy zapisują jednocześnie terminy drugiego szczepienia dowożonych osób, tak by pomóc im w transporcie do wyznaczonego punktu – mówi Grzegorz Pysik z Wydziału Zarządzania Kryzysowego. – Druhowie pomagają osobom starszym z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz sprawnym ruchowo ale z ograniczeniami komunikacyjnymi, niezdolnym do samodzielnego dotarcia do punktu szczepień z racji wieku, uwarunkowań społecznych, czy rodzinnych – dodaje.

Przypominamy – w Urzędzie Miejskim działa specjalna infolinia, za pomocą której można, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić chęć skorzystania z dojazdu. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku:

(32) 39 33 895 – czynna w godzinach 8.00 – 15.00

504 958 079   – czynna w godzinach 8.00 – 21.00

Informujemy jednocześnie, że jako samorząd zobowiązani zostaliśmy do zorganizowania akcji transportowej i nie ponosimy odpowiedzialności za czasowe (mamy nadzieję) braki szczepionek. 

Rejestracji do szczepienia (w obecnym momencie – gdy rząd uzupełni ilość szczepionek) może dokonać pacjent osobiście poprzez rządowy portal e-Pacjent lub pod numerem infolinii 989, za pośrednictwem lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w przychodni lekarskiej, świadczącej Państwu na co dzień usługi zdrowotne lub bezpośrednio w punkcie szczepień. 

Pod numerami tym będziecie mogli Państwo uzyskać informację oraz zarejestrować się, w celu zapewnienia sobie w określonym, zarezerwowanym dla Państwa czasie, przejazdu z miejsca zamieszkania do punktu szczepienia i z powrotem.

UWAGA!

Rejestracja chęci skorzystania z miejskiej usługi transportowej wymaga znajomości miejsca i terminu szczepienia, a więc wcześniejszego zarejestrowania się w Narodowym Programie Szczepień i wyznaczenia przez ten system osobie chętnej do zaszczepienia się terminów i miejsca zaszczepienia.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.