Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Centrum Aktywności Seniorów coraz bliżej

Drukuj stronę
Drukuj

Na piętrze są już podłogi i kafelki na ścianach, na montaż czekają jeszcze lampy, na parterze trwają prace wykończeniowe i malowanie. Na zewnątrz ukończenia wymaga jeszcze m.in. podjazd dla niepełnosprawnych. Prace przy budowie Centrum Aktywności Seniorów w Starych Tarnowicach powoli zbliżają się do końca.

Budowa Centrum Aktywności Seniorów - robotnicy przy pracy

Centrum, które powstanie w części budynków zajmowanych kiedyś przez szkołę podstawową nr 8 przy ul. Janasa w Starych Tarnowicach będzie składało się z dwóch placówek wsparcia dziennego: Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów z Zaburzeniami Pamięci oraz Klubu Seniora. Dodatkowo w ramach projektu zostanie zakupiona usługa Teleopieki dla osób niesamodzielnych oraz będzie zapewnione wsparcie dla ich opiekunów. Opieka w wartym 2,6 mln zł (wspartemu przez UE) Centrum będzie obejmowała m.in. pracę socjalną, opiekę, wyżywienie, terapię zajęciową obejmującą np. warsztaty zdrowego stylu życia, arteterapię, choreoterapię i muzykoterapię. Prace mają zakończyć się do końca kwietnia.

Więcej o Centrum pisaliśmy m.in. tu:

Centrum Aktywności Seniorów

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.