Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

GUS bada podróże Polaków

Drukuj stronę
Drukuj

Od 2 do 20 stycznia 2021 roku na terenie całego kraju Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi  w wylosowanych mieszkaniach badanie reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach.

Uczestnictwo mieszkańców Polski w podróżach - infografika

W związku z zaistniałą sytuacją wystąpienia pandemii w krajuw trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa, jak również ankieterów statystycznych, badanie realizowane będzie wyłącznie telefonicznie. Ponieważ uzyskane od Państwa informacje są niezwykle istotne, dllategop GUS zwraca się z gorącą prośbą o udział w wywiadzie telefonicznym, gdy zadzwoni do Państwa ankieter.

Celem tego badania jest zebranie danych o krajowych i zagranicznych wyjazdach (prywatnych lub służbowych) członków gospodarstw domowych w IV kwartale 2020 roku. Badanie dostarczy kompleksowej wiedzy m.in o skali uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach, rodzajach wykorzystywanych usług turystycznych, poziomie wydatków związanych z podróżami.

Zebrane informacje zostaną wykorzystane na potrzeby statystyki w dziedzinie turystyki, rachunków narodowych, bilansu płatniczego oraz statystyki obszarów transgranicznych.

Wszystkie odpowiedzi będą traktowane jako anonimowe i całkowicie poufne, a uzyskane od Państwa informacje zostaną wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz statystycznych.

W przypadku pytań związanych z badaniem lub chęcią weryfikacji tożsamości ankietera, prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Statystycznego właściwego dla Państwa województwa.

Wykaz osób do kontaktu dostępny jest  na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego:

http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2020/Kontakt.htm

Weryfikacji tożsamości ankietera statystycznego można również dokonać za pomocą aplikacji dostępnej pod adresem:  https://sa.stat.gov.pl/formularz/.

 

Więcej informacji: https://stat.gov.pl/badania-statystyczne/badania-gospodarstw-domowych-i-rolnicze/uczestnictwo-mieszkancow-polski-rezydentow-w-podrozach/

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.