Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

COVID19#: Miasto ponownie zwolni restauratorów z opłaty za koncesję na alkohol

Drukuj stronę
Drukuj

Dzięki wczorajszym zmianom w ustawie o przeciwdziałaniu COVID-19 Urząd Miejski planuje zwolnić restauratorów co najmniej z dwóch pierwszych (z trzech) rat opłaty za koncesję. Uchwała w tej spawie ma zostać podjęta na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

– Mimo, że takie rozwiązanie – podobnie jak to zrobiliśmy w ubiegłym odnośnie trzeciej raty – mieliśmy w planach od dawna, dopiero po wczorajszej nowelizacji ustawy mamy prawną możliwość zwolnienia restauratorów, którzy w ogromnej mierze ponoszą skutki kryzysu spowodowanego pandemią – mówi Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

Otwarcie furtki ustawowej oznacza, że na lutowej sesji radni podejmą w tej sprawie odpowiednią uchwałę.

– Na razie zwalniamy z raty pierwszej, chcielibyśmy zwolnić z kolejnej, odnośnie raty trzeciej decyzję podejmiemy zależnie od tego, jak latem i jesienią rozwinie się sytuacja epidemiologiczna, a co za tym idzie gospodarcza – zapowiada Mariusz Konopka, Skarbnik Miasta zaznaczając, że ustawowy termin płacenia raty pierwszej upływa z końcem stycznia – czyli przed podjęciem i wejściem w życiu uchwały o zwolnieniach. To oznacza, że przedsiębiorcy będą musieli ją zapłacić w terminie a potem zostanie ona im zwrócona.

Termin najbliższej sesji Rady Miejskiej to 17 lutego.

Przypominamy, że latem Rada Miejska w Tarnowskich Górach podjęła już uchwałę, na podstawie której restauratorzy zostali zwolnieni z płacenia trzeciej raty opłaty (i zwrot zapłaconej z góry na początku roku części) za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Więcej o jesiennych zwolnieniach tu.

Więcej o udogodnienia dla biznesu w Tarnowskich Górach w czasie panedmii czytaj tutaj.

 

Miasto przedsiębiorcom w czasie covidu

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.