Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarnogórzanka autorką spotu WOŚP!

Drukuj stronę
Drukuj

Tarnogórzanka Iwona Golor-Baszun jest autorką spotu reklamowego najbliższej edycji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Graj z nami podczas 29. Finału WOŚP!

– Znamy się z Jurkiem Owsiakiem od czasu projektu „Wyjść z Twarzą”, kiedy wykonałam jego portret, który bardzo mu się spodobał. Później z mężem – muzykiem Alkiem Golorem – Baszunem realizowaliśmy projekt dla dzieci Muzyka z Planety z moimi animacjami. Ten także przypadł do gustu Jurkowi i tak pojawiła się propozycja – opowiada pani Iwona.

Urodzona w Tarnowskich Górach młoda malarka specjalizująca się w portrecie, pejzażu, poetka od 2019 prowadzi własną “Firmę Portretową” – https://iwonagolor.pl Jest twórczynią dużych malarskich projektów portretowych m.in. “Portrety w Witkacym” – przy współpracy z aktorami Teatru Witkacego w Zakopanem, czy też “Wyjść z Twarzą”- projektu zorganizowanego wspólnie z Elą Kraszewską z Galerii Wiele Sztuki, w którym malarka sportretowała kilkadziesiąt cenionych osób ze świata kultury, sztuki, nauki i biznesu m.in. Jerzego i Macieja Stuhra, Grzegorza Turnaua, Jana Englerta, Jurka Owsiaka, Leszka Możdżera, Szymona Majewskiego, Aleksandrę Konieczną, prof. Leszka Balcerowicza, Cezarego Żaka, Andrzeja Seweryna, prof. Jerzego Bralczyka i wielu innych.
W 2018 jej obraz “prof. Marian Zembala” z cyklu “Wyjść z Twarzą” znalazł się w kolekcji muzealnej. Portret został zakupiony przez Muzeum w Tarnowskich Górach.

Na swoim koncie ma zarówno wystawy indywidualne jak i udział w ekspozycjach zbiorowych. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. Jurka Owsiaka, Wojciecha Pszoniaka czy też cenionej pary największych kolekcjonerów art brut w Polsce – nieżyjącej już Anny i Teodora Segietów z Tarnowskich Gór.

Sztab WOŚP Tarnowskie Góry przypomina z kolei, że do finału pozostało już niewiele czasu – orkiestra zagra 10 stycznia 2021! 😍 Wszystkich chętnych wolontariuszy prosi o rejestrację na stronie: https://iwolontariusz.wosp.org.pl Nasz sztab to #2283

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.