Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Uwaga na dziki!

Drukuj stronę
Drukuj

W ostatnim czasie otrzymaliśmy informacje o dzikach spacerujących po terenach zieleni przy ul. Częstochowskiej Lasowicach dlatego prosimy mieszkańców i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i miarę możliwości omijanie w godzinach wieczornych i nocnych tego miejsca.

Uwaga na dziki - infografika

Mieszkaniec który nas zaalarmował, miał już kilka razy spotkanie z tymi zwierzętami, na szczęście za każdym razem udało mu się umknąć przed nimi.  Wystąpiliśmy już w tej kwestii do Starosty Tarnogórskiego, ponadto konsultujemy z kołem łowieckim możliwości skutecznego wypłoszenia dzików z tego terenu.

Jednakże do czasu znalezienie skutecznego rozwiązania, prosimy mieszkańców aby zachować w tym terenie ostrożność, nie podejmować prób samodzielnego płoszenia zwierząt oraz zwrócenie uwagi dzieciom i młodzieży aby w miarę możliwości nie korzystały z tego terenu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.