Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Miasta Idei w Tarnowskich Górach. Samorząd jest najbliżej

Drukuj stronę
Drukuj

W czasie pandemii koronawirusa najważniejsze jest to, co nam najbliższe. To los rodziny, przyjaciół, sąsiadów. Od samego początku to samorządy stoją w pierwszym szeregu walki z wirusem.   

Miasto Idei w Tarnowskich Górach - infografika

O tym, co już zrobiły, jak zmieniają się ich priorytety i zadania będziemy rozmawiać podczas spotkania z cyklu Miasta Idei.  Spotkamy się w internecie 19 listopada.

Spotkanie rozpoczniemy o godz. 16 od warsztatów z mieszkańcami, zastanowimy się jak lokalna wspólnota może stawiać wspólnie czoła nowym wyzwaniom? Jak się integrować? Jak sobie pomagać? Jak dbać o lokalne firmy oraz kulturę, która znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji?

Zapisy na warsztaty online przyjmujemy pod adresem: przemyslaw.jedlecki@agora.pl

Tę tematykę będzie kontynuować podczas debaty z ekspertami. Będziemy pytać o misję miasta w czasie pandemii, o to czy siła lokalnych społeczności jest w stanie pomóc w przetrwaniu nie tylko sklepów czy restauracji, ale też galerii czy organizatorów koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

Więcej w tekście “Restauracje znów zamknięte. Tarnowskie Góry nie zostawią ich bez pomocy” Przemysława Jedleckiego.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.