Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Jubileusze wagi państwowej

Drukuj stronę
Drukuj

25 par obchodzących w tym roku 50, 55 i 60 rocznicę ślubu otrzymało wczoraj w rąk burmistrza Tarnowskich Gór Arkadiusza Czecha życzenia, gratulacje, a ci pierwsi – „najmłodsi” – medale.

Tradycyjnie już jubilatom obchodzacym 50-lecie małżeństwa  burmistrz wręczył przyznawane przez Prezydenmta RP medale.
– Dzieki nim wasza wieloletnia codzienność staje się sprawą wagi państwowej – powiedziała zgromadzonym z powodu zagrożenia koronawirusem w Tarnogórskim Centrum Kultury Aleksandra Łuczak, kierowniczka tarnogórskiego Urzędu Stany Cywilnego.

Medale, które wam dziś wręczamy są wyjątowo symboliczne – powiedział jubilatom burmistrz wskazując, że widać na nich róże.
– To są niebywale piękne kwiaty, które mają, niestety, kolce. I o ile cieszą oczy pięknem… czasami też kłują. Podobnie jak Wasze długoletnie związki – mimo trudnych momentów, kolców, na które na pewno natrafiliście, zachowaliście w nich piękno. Gratuluję Wam tego – zwrócił się do jubiulatów burmistrz.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.