Bezpieczne wakacje – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Bezpieczne wakacje

Drukuj stronę
Drukuj

Tegoroczne wakacje z powodu covid-19 będą nietypowe. Spadnie najprawdopodobniej ilość wyjazdów z miasta, ograniczona została także znacząco gama zorganizowanych form wypoczynku na miejscu. Półkolonie odbywać będą się tylko na Hali Sportowej i w Parku Wodnym. Zamknięte zostały także kąpieliska. Apelujemy do rodziców oraz opiekunów dzieci i młodzieży o wzmożoną czujność i baczną opiekę nad pociechami.

.

Działania ukierunkowane na bezpieczeństwo nieletnich – począwszy od dziś po 18.00 zaplanowała policja, która patrolować będzie miejsca gromadzenia się młodzieży. W gotowości jest także Straż Miejska, a system monitoringu miejskiego jest aktualnie serwisowany, by mógł bez żądnych zarzutów funkcjonować podczas wakacji. 

Tradycyjnie na parkingu pod Parkiem Wodnym sprawdzane będą autobusy wycieczkowe, zgłoszenia na policji należy dokonać najpóźniej 24 godziny przed wyjazdem. Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 47 853 42 55.

Na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Informujemy także, że wszystkie miejskie place zabaw oraz siłownie plenerowe są czynne i przez służby miejskie raz w tygodniu dezynfekowane. Niebawem otwarty zostanie także przyszkolny plac zabaw w Rybnej. Przypominamy – za bezpieczeństwo dzieci – w tym sanitarne – odpowiadają opiekunowie. Na tych obiektach obowiązuje: nakaz zakrywania ust i nosa dla osób powyżej 4. roku życia albo zachowanie min. 2-metrowej odległości od innych osób. 

Na potrzeby akcji „Bezpieczne wakacje 2020” Wojewoda Śląski uruchomił całodobową, interwencyjną infolinię o numerze: 32 20 77 077. Na infolinię można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń oraz nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.