Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Strefa gospodarcza – przetargi dla inwestorów we wrześniu!

Drukuj stronę
Drukuj

Prace w strefie gospodarczej przy ulicy Polnej zmierzają ku końcowi. Wybudowana została już droga wewnętrzna, która wraz z chodnikami i oświetleniem otworzy dojazd do Lasowic z centrum miasta. Droga służyć będzie też oczywiście przedsiębiorcom, którzy zdecydują się ulokować w strefie swoje firmy. Promocja terenów inwestycyjnych rozpocznie się w połowie sierpnia br. – miesiąc później ogłoszone zostaną przetargi na ich zbycie.

Teren strefy inwestycyjnej to 6,5 hektarowa działka przy ulicy Polnej. Na uzbrojonym przez gminę terenie wydzielono obecnie cztery działki dla małych i średnich przedsiębiorstw. W doborze inwestorów gmina brać będzie pod uwagę wyłącznie firmy przyjazne środowisku naturalnemu. 

Na realizację zadania gmina pozyskała środki UE. Jego całkowita wartość to 14,3 mln zł. Dofinansowanie unijne wynosi 9,5 mln zł. Projekt obejmuje budowę drogi wewnętrznej, wycinkę drzew i krzewów, budowę sieci i instalacji: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci ciepłowniczej oraz sieci elektroenergetycznej, roboty rozbiórkowe oraz budowę ogrodzenia. 

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – oś priorytetowa: 3. Konkurencyjność MŚP, działanie: 1. Poprawa warunków do rozwoju MŚP, poddziałanie: 1. Tworzenie terenów inwestycyjnych na obszarach typu brownfield – ZIT.

Galeria

Droga w strefie dla inwestorów już gotowa!

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.