Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Powiat w walce z epidemią- jest wymazobus!

Drukuj stronę
Drukuj

Powiat Tarnogórski wspiera Sanepid w badaniach na obecność koronawirusa u osób przebywających w kwarantannie. Dzięki staraniom starosty Krystyny Kosmali i prezesa Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego od wczoraj (5.04) wymazobus – specjalna karetka do pobierania próbek – jeździ po powiecie i przewozi do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach próbki od osób w kwarantannie. To nowa inicjatywa, której powiat jest prekursorem w całym województwie śląskim.

Od jakiegoś czasu docierały do nas sygnały, że osoby przebywające w kwarantannie muszą czekać nawet kilka dni na testy – informuje starosta Krystyna Kosmala. Zapotrzebowanie na takie badania rośnie z każdym dniem, dlatego podjęliśmy decyzję o wynajęciu karetki do pobierania próbek od mieszkańców powiatu przebywających w kwarantannie. Jestem przekonana, że znacząco skróci to czas oczekiwania na testy w powiecie tarnogórskim. Warto również zaznaczyć, że pierwszeństwo w testach mają pracownicy szpitali i służb walczących z koronawirusem– wyjaśnia starosta.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.