Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Pierwszy przypadek koronawirusa w Tarnowskich Górach

Drukuj stronę
Drukuj

Mamy, niestety, pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Tarnowskich Górach. Osoba zarażona trafiła do Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu. Została ona objęta nadzorem sanepidu w miejscu zamieszkania, a przez służby sanitarne przekierowana do domu. Kobieta wróciła z Hiszpanii i była pod nadzorem sanepidu. Kiedy poczuła się gorzej, zgodnie z wytycznymi udała się na oddział zakaźny, tam lekarz ocenił jej stan zdrowia i pobrał próbki, które wykazały obecność koronawirusa.

Stan pacjentki jest dobry. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi konsultanta krajowego do spraw epidemiologii została skierowana do domu, bowiem jej stan pozwala na to, żeby leczyła się w warunkach domowych. Kobieta znajduje się pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz w stałym kontakcie z lekarzem. Służby sanitarne ustalają także z kim miała kontakt i otaczają ścisłą kwarantanną te osoby.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.