Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Termomodernizacja: szczęśliwa dziewiątka czyli kolejna szkoła będzie docieplona!

Drukuj stronę
Drukuj

Po dwunastu gminnych placówkach kolejna, tym razem Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Korczaka – doczeka się termomodernizacji. Warte 3,5 mln zł prace rozpoczną się i zakończą w tym roku.

Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 2,8 mln zł unijnego wsparcia trzynasta tarnogórska podstawówka doczeka się ocieplenia, nowej elewacji, wymiany stolarki okiennej oraz wymiany oświetlenia na energooszczędne lampy LED.

Termomodernizacja budynku SP Nr 9 im. Mikołaja Kopernika przy ul. Korczaka 2 prawie w całości wyczerpuje możliwości termomodernizacji tarnogórskich szkół. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zakończył się wart około 14 mln zł projekt obejmujący 7 szkół, wcześniej docieplonych było 5 placówek. – Teraz zostanie nam tylko szkoła nr 10, na którą planujemy w najbliższym uzyskać dofinansowanie z innego źródła – zapowiada Jarosław Wasążnik, kierownik miejskiego Biura Strategii i Rozwoju Miasta.

 

„Termomodernizacja budynku SP Nr 9 im. Mikołaja Kopernika przy ul. Korczaka 2 w Tarnowskich Górach”

Nazwa Beneficjenta: Gmina Tarnowskie Góry

Wartość całkowita projektu: 3 058 834,82 zł

Kwota wydatków kwalifikowalnych: 2 752 740,89 zł

Dofinansowanie Unii Europejskiej: 2 339 829,79 zł

Okres realizacji projektu: 14.12.2018 r. – 31.03.2021 r.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Przedmiotem projektu jest kompleksowa termomodernizacja budynku użyteczności publicznej, którym jest budynek Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Korczaka 2 w Tarnowskich Górach. Kompleksowa termomodernizacja będzie polegała na dociepleniu: stropu nad wejściem do budynku, stropodachów, zadaszeń wejść, ścian budynku powyżej cokołu, ścian cokołu, ścian w gruncie (fundament), modernizacji instalacji c.o., montażu nowej stolarki/ślusarki, odtworzeniu elementów zdemontowanych/uszkodzonych w wyniku prac termomodernizacyjnych, montażu energooszczędnego oświetlenia LED, remoncie i dociepleniu kominów, naprawie elementów żelbetowych, remoncie: zsypu węgla na elewacji, uszkodzonego tynku na sali gimnastycznej, schodów zewnętrznych oraz elementów stalowych. Realizacja projektu ma na celu izolację termiczną pomieszczeń oraz poprawę warunków termicznych obiektu, a także podniesienie komfortu użytkowania budynku jak również zmniejszenie zapotrzebowania na energię konieczną do jego ogrzewania.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.