Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Informacje dla niepełnosprawnych Ważne adresy

Menu główne

Szczęśliwa dziewiątka czyli kolejna szkoła będzie docieplona!

Drukuj stronę
Drukuj

Po dwunastu gminnych placówkach kolejna, tym razem Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Korczaka – doczeka się termomodernizacji. Warte 3,5 mln zł prace rozpoczną się i zakończą w tym roku.

Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 2,8 mln zł unijnego wsparcia trzynasta tarnogórska podstawówka doczeka się ocieplenia, nowej elewacji, wymiany stolarki okiennej oraz wymiany oświetlenia na energooszczędne lampy LED.

Termomodernizacja budynku SP Nr 9 im. Mikołaja Kopernika przy ul. Korczaka 2 prawie w całości wyczerpuje możliwości termomodernizacji tarnogórskich szkół. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zakończył się wart około 14 mln zł projekt obejmujący 7 szkół, wcześniej docieplonych było 5 placówek. – Teraz zostanie nam tylko szkoła nr 10, na którą planujemy w najbliższym uzyskać dofinansowanie z innego źródła – zapowiada Jarosław Wasążnik, kierownik miejskiego Biura Strategii i Rozwoju Miasta.

 

„Termomodernizacja budynku SP Nr 9 im. Mikołaja Kopernika przy ul. Korczaka 2 w Tarnowskich Górach”

Nazwa Beneficjenta: Gmina Tarnowskie Góry

Wartość całkowita projektu: 3 554 895,85 zł

Kwota wydatków kwalifikowalnych: 3 332 829,96 zł

Dofinansowanie Unii Europejskiej: 2 832 905,48 zł

Okres realizacji projektu: 14.12.2018 r. – 30.11.2020 r.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Przedmiotem projektu jest kompleksowa termomodernizacja budynku użyteczności publicznej, którym jest budynek Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Korczaka 2 w Tarnowskich Górach. Kompleksowa termomodernizacja będzie polegała na dociepleniu: stropu nad wejściem do budynku, stropodachów, zadaszeń wejść, ścian budynku powyżej cokołu, ścian cokołu, ścian w gruncie (fundament), modernizacji instalacji c.o., montażu nowej stolarki/ślusarki, odtworzeniu elementów zdemontowanych/uszkodzonych w wyniku prac termomodernizacyjnych, montażu energooszczędnego oświetlenia LED, remoncie i dociepleniu kominów, naprawie elementów żelbetowych, remoncie: zsypu węgla na elewacji, uszkodzonego tynku na sali gimnastycznej, schodów zewnętrznych oraz elementów stalowych. Realizacja projektu ma na celu izolację termiczną pomieszczeń oraz poprawę warunków termicznych obiektu, a także podniesienie komfortu użytkowania budynku jak również zmniejszenie zapotrzebowania na energię konieczną do jego ogrzewania.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.