Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Mikołaj po tarnogórsku

Drukuj stronę
Drukuj

Tradycyjnie już 6 grudnia zaprasazamy na Rynek do Wioski Mikołaja, na zabawy dla dzieci, do przejażdżki saniami, na konkursy dla dzieci oraz wspólne śpiewanie piosenek. No i najważniejsze: wizytę Mikołaja i rozdawanie prezentów przyniesionych przez rodziców. Start o godz. 15.30, ale zabawa pod Ratuszem to nie jedyna mikołajkowa atrakcja w mieście.

Plakat imprezy Mikołaj na Rynku

6 grudnia coś dla dzieci po nazwą Kulturalne Mikołajki w TCK ma także Tarnogórskie Centrum Kultury.

– godz. 15.30 – 16.30 – Alpaki z Leśnego Zakątka – przesympatyczne zwierzaki znów w TCK (miejsce, w którym można je odwiedzać to teren przed TCK – duży trawnik);
– godz. 16.00 – 18.00 – św. Mikołaj wręczy prezenty w holu głównym TCK (rodziców prosimy o wcześniejsze dostarczenie prezentów, które zostaną rozdane przez Mikołaja oraz jego pomocników).
Poza tym przez cały czas trwania imprezy:
– Bomb(k)owa animacja artystyczna – happening plastyczny polegający na tworzeniu własnych bombek z papieru i zawieszanie ich na namalowanych choinkach w holu głównym TCK;
– Świąteczne parzenie herbaty;
– Fotobudka świąteczna (fotobudkę obsłuży firma Event u Dany).

Dwa razy tego dnia wyświetlony zostanie specjalny film świąteczny w Miejskim Kinie Olbrzym – o godz. 9.00 i 18.30 „O Yeti!” – animacja 2019, BO, DUBBING. Nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka ona i jej psotni przyjaciele. Przed nami niezwykła przygoda – wprost z tłocznych ulic Szanghaju trafimy w zapierające dech w piersiach krajobrazy Himalajów. niezwykłą wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi. Każdy krok tej wyprawy śledzi jednak Burnish, sprytny milioner, który marzy o schwytaniu Yeti.

Udział w Mikołajkach jest bezpłatny (tylko na seans filmowy obowiązują bilety).
Bilety na seans filmowy: 13/16 zł 

——————–

W niedzielę 8 grudnia o godzinie 17.00 w Hali Sportowej w Tarnowskich Górach także odbędzie się Impreza Mikołajkowa!

17:00 – Interaktywny spektakl teatralny pt. „GRINCZ: A CO Z MIKOŁAJEM…”
18:00 – Spotkanie z Mikołajem podczas którego odbędzie się wręczanie prezentów*. Będzie to również okazja do krótkiej rozmowy i wykonania pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem!

*Zakup prezentu we własnym zakresie. Prosimy o dostarczanie opisanych prezentów do Biura Obsługi Klienta Hali Sportowej.

„GRINCZ: A CO Z MIKOŁAJEM…”

Po nieudanym ataku na Święta Bożego Narodzenia w wiosce Ktosiowo, złośliwy Grinch planuje kolejne natarcie.. Tym razem zielony, podły stwór postanawia zaatakować wioskę Świętego Mikołaja i zniszczyć prezenty dla wszystkich dzieci. W obronie Mikołajek staje sam Święty Mikołaj, który wraz z Reniferem Rudolfem postanawia przechytrzyć nieznośnego Grincha i wciągnąć go do współpracy w pakowaniu prezentów. W tym jakże trudnym  przedsięwzięciu ratowania Mikołajek będą miały okazję pomóc tylko dzielne dzieciaki, gotowe do walki z marudnym Grinchem. A Święty Mikołaj udowodni, że nawet najbardziej dokuczliwego i kapryśnego Grincha można zmienić w najlepszego pomocnika.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/2310320832611354/ 

Bilety w cenie 20 zł od dziecka do kupienia w Biurach Obsługi Klienta Parku Wodnego i Hali Sportowej. Zapraszamy!

Na Koncert Mikołajkowy dzieci wraz z rodzicami zaprasza także Rada Dzielnicy Śródmieście Centrum. Koncert odbędzie się w poniedziałek 9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Sobieskiego 5. Start o godz. 17.00.

Plakat przedstawienia Mikołajkowego dla dzieci.
Plakat Mikołajkowego przedstawienia teatralnego Święta tuż tuż.

Na Mikołaja zaprasza też – 7 grudnia – Rada Dzielnicy Bobrowniki Śląskie- Piekary Rudne.

Święty Mikołaj oraz Zarząd Dzielnicy zapraszają wszystkie dzieci oraz ich rodziców na przedstawienie teatralne pt. „Święta tuż, tuż…”
Przedstawienie z okazji Św. Mikołaja wykona grupa teatralna DUET z Krakowa. Czas spektaklu około 1 godziny, start 7 grudnia punktualnie o 11:00 w sali OPOKA przy parafii Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich.

Plakat Koncertu Mikołajkowego.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.