Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Informacje dla niepełnosprawnych Ważne adresy

Menu główne

ANNUM Festiwal czyli balet o… kawie!

Drukuj stronę
Drukuj

Kolejna już odsłona festiwalu poświęcona zostanie muzyce, barokowi, baletowi i kawie. Spektakl już 16 listopada o godz. 18.00 w Tarnogórskim Centrum Kultury. Tradycyjnie już koncert poprzedzą muzyczne warsztaty dla dzieci.

Jak z tą kawą jest u nas dzisiaj?

Wydaje się, że po czasie zachłystywania się kawą rozpuszczalną (lata 90.), a następnie latte pitą z papierowych kubków w zagranicznych sieciówkach, ponownie doceniamy walory tego napoju, także i te zdrowotne.

Rewolucja kulinarna, a z nią ruchy slow i street food – wpłynęły znacząco na nasze zwyczaje w piciu kawy, czego dowodem jest rosnąca popularność alternatywnych metod jej parzenia, świadomość różnic między jej gatunkami czy w końcu kwestie związane ze Sprawiedliwym Handlem (Fairtrade). Dobra kawa jest w cenie… Zresztą… Nie bójmy się tego powiedzieć, że z kawą może być podobnie jak z muzyką.
Muzyka może być wyrafinowana, ale i byle jaka, niczym „lura” kupiona na stacji benzynowej.

Prezentowany podczas ANNUM festival przez zespoły Collegium Copernicus oraz Balet Cracovia Danza Balet o kawie został stworzony na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. Pełne humoru przedstawienie nawiązuje w warstwie fabularnej i muzycznej do słynnej Kaffeekantante, czyli Kantaty o kawie (nr 211) Johanna Sebastiana Bacha.

TARNOWSKIE GÓRY
16 listopada 2019
18:00,  Tarnogórskie Centrum Kultury (ul. Sobieskiego 7)

Bilety w cenie 10 PLN do nabycia w kasach TCK https://bilety.tck.net.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=4900

Więcej na stronie i profilu oraz wydarzeniu na fb ANNUM Festiwal.

ANNUM Kids

Czy można przenieść się w czasie? Czy muzyka dawna może być modna? Czy da się stworzyć śpiewający serwis do kawy? Czy muzykę można odnaleźć w całym Wszechświecie? To już kolejna nasza muzyczna przygoda z cyklu przedkoncertowych warsztatów ANNUM Kids.

Czeka nas wiele niesamowitych poszukiwań, do których zapraszamy całe rodziny.

Wspólnie będziemy odkrywać zakamarki, w których skryła się muzyka. Może ukryła się za Słońcem i modnie ubrana całymi dniami tańczy? Do naszej wyprawy zaprosimy Dziadka Bacha, który pomoże nam wyczarować muzyczny serwis do kawy. Jednak zanim wypijemy z Dziadkiem kawę musimy cofnąć się w czasie i go odszukać. To nie będzie łatwe zadanie, ale pomogą nam w tym dźwięki zaklęte w klawesynie. Przemienią nas w instrumenty i zaprowadzą wprost na próbę barokowej orkiestry.  A tam dyrygentem będzie… pewnie już się domyślacie!

Te i inne przygody czekają na Was podczas muzycznych warsztatów ANNUM Kids.

TARNOWSKIE GÓRY
16 listopada 2019, 17:00
Tarnogórskie Centrum Kultury [ul. Sobieskiego 7, foyer]

ANNUM Kids
Muzyczne warsztaty rodzinne
Wiek: 4-99 lat

NA KAWIE u Dziadka Bacha

Czas trwania 45 minut

Obowiązują wcześniejsze zapisy do dnia 13 listopada 2019
Zapisy na stronie: www.annumfestival.pl
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy na stronie: www.annumfestival.pl

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.