Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

ANNUM Festiwal czyli balet o… kawie!

Drukuj stronę
Drukuj

Kolejna już odsłona festiwalu poświęcona zostanie muzyce, barokowi, baletowi i kawie. Spektakl już 16 listopada o godz. 18.00 w Tarnogórskim Centrum Kultury. Tradycyjnie już koncert poprzedzą muzyczne warsztaty dla dzieci.

Jak z tą kawą jest u nas dzisiaj?

Wydaje się, że po czasie zachłystywania się kawą rozpuszczalną (lata 90.), a następnie latte pitą z papierowych kubków w zagranicznych sieciówkach, ponownie doceniamy walory tego napoju, także i te zdrowotne.

Rewolucja kulinarna, a z nią ruchy slow i street food – wpłynęły znacząco na nasze zwyczaje w piciu kawy, czego dowodem jest rosnąca popularność alternatywnych metod jej parzenia, świadomość różnic między jej gatunkami czy w końcu kwestie związane ze Sprawiedliwym Handlem (Fairtrade). Dobra kawa jest w cenie… Zresztą… Nie bójmy się tego powiedzieć, że z kawą może być podobnie jak z muzyką.
Muzyka może być wyrafinowana, ale i byle jaka, niczym „lura” kupiona na stacji benzynowej.

Prezentowany podczas ANNUM festival przez zespoły Collegium Copernicus oraz Balet Cracovia Danza Balet o kawie został stworzony na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. Pełne humoru przedstawienie nawiązuje w warstwie fabularnej i muzycznej do słynnej Kaffeekantante, czyli Kantaty o kawie (nr 211) Johanna Sebastiana Bacha.

TARNOWSKIE GÓRY
16 listopada 2019
18:00,  Tarnogórskie Centrum Kultury (ul. Sobieskiego 7)

Bilety w cenie 10 PLN do nabycia w kasach TCK https://bilety.tck.net.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=4900

Więcej na stronie i profilu oraz wydarzeniu na fb ANNUM Festiwal.

Dwóch tancerzy, aktorów jest na scenie w kostiumach. Kobieta jest przebrana w kostium filiżanki. Mężczyzna nosi arabski strój, na głowie ma turban, a w ręku ogromną łyżeczkę..
Aktorzy tańczą na scenie w kostiumach młynka do kawy, cukiernicy, filiżanki, dzbanka.

ANNUM Kids

Czy można przenieść się w czasie? Czy muzyka dawna może być modna? Czy da się stworzyć śpiewający serwis do kawy? Czy muzykę można odnaleźć w całym Wszechświecie? To już kolejna nasza muzyczna przygoda z cyklu przedkoncertowych warsztatów ANNUM Kids.

Czeka nas wiele niesamowitych poszukiwań, do których zapraszamy całe rodziny.

Wspólnie będziemy odkrywać zakamarki, w których skryła się muzyka. Może ukryła się za Słońcem i modnie ubrana całymi dniami tańczy? Do naszej wyprawy zaprosimy Dziadka Bacha, który pomoże nam wyczarować muzyczny serwis do kawy. Jednak zanim wypijemy z Dziadkiem kawę musimy cofnąć się w czasie i go odszukać. To nie będzie łatwe zadanie, ale pomogą nam w tym dźwięki zaklęte w klawesynie. Przemienią nas w instrumenty i zaprowadzą wprost na próbę barokowej orkiestry.  A tam dyrygentem będzie… pewnie już się domyślacie!

Te i inne przygody czekają na Was podczas muzycznych warsztatów ANNUM Kids.

TARNOWSKIE GÓRY
16 listopada 2019, 17:00
Tarnogórskie Centrum Kultury [ul. Sobieskiego 7, foyer]

ANNUM Kids
Muzyczne warsztaty rodzinne
Wiek: 4-99 lat

NA KAWIE u Dziadka Bacha

Czas trwania 45 minut

Obowiązują wcześniejsze zapisy do dnia 13 listopada 2019
Zapisy na stronie: www.annumfestival.pl
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy na stronie: www.annumfestival.pl

Plakat wydarzenia ANNUM Festiwal.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.