Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tkana przez lata, nierozerwalna więź

Drukuj stronę
Drukuj

W Sali Ślubów Urzędu Miejskiego zebrali się dziś mieszkańcy naszego miasta, obchodzący 50. i 60. rocznicę pożycia małżeńskiego. 

– W naszej tradycji takie jubileusze obchodzone są w wyjątkowo uroczysty sposób, bo długoletnie małżeństwa są dowodem na to, że z miłością i uczciwością można wypełnić daną drugiej osobie przysięgę. Przez te wszystkie lata misternie tkaliście tę nierozerwalną dziś więź, która stanowi opokę dla waszych rodzin. – zwróciła się do zebranych jubilatów Aleksandra Łuczak –  Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego

– Jeżeli śledzicie w myślach dziesiątki lat, które spędziliście razem, to doskonale z perspektywy czasu widać, że to nie była autostrada do nieba, wspólne życie, miało nie tylko blaski, ale i cienie, a może nawet i ciernie i stąd właśnie wzięła się forma medalu, który Państwo za chwilę otrzymacie – Medalu Róży. Medalu, który w imieniu Prezydenta, będę miał honor Państwu wręczyć – powiedział jubilatom burmistrz Arkadiusz Czech. Życzę Państwu wszystkiego co najlepsze, serdecznie gratuluję i spotkajmy się wszyscy za kolejnych pięć lat – dodał na zakończenie burmistrz.

Jubilaci odznaczeni medalami za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”

Urszula i Józef  Machnik, Urszula i Zbysław Kwosek, Krystyna i Bogusław  Klusek, Zofia i Edward  Miler, Janina i Zdzisław Twarowski, Danuta i Ludwik  Bienek, Zenona i Ryszard  Matyszczak,Łucja i Kazimierz  Gadomski,  Marianna i Józef  Pilarz

Jubilaci obchodzący jubileusz 60 lat małżeństwa
Regina i Stanisław Bentkowski,  Stefania i Mirosław  Kołodziej, Krystyna i Adolf  Michna

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.