Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

U nas dobrze się mieszka i chętnie buduje!

Drukuj stronę
Drukuj

Internetowy portal Business Insider Polska opublikował dziś ranking lokalizacji, które Polacy najchętniej wybierają na budowę swoich „czterech kątów”. I znów mamy czym się pochwalić – Powiat Tarnogórski znalazł się na 25 miejscu w Polsce!

Opracowanie oparto na danych Głównego Urzędu Statystycznego i obejmuje inwestorów indywidualnych, czyli osoby budujące mieszkania wyłącznie na użytek własny. 

– Nasza strategia pod hasłem „ Tarnowskie Góry” – tu dobrze się mieszka” przynosi po raz kolejny rezultaty. Do tego dochodzą warunki środowiskowe oraz objęcie niemal całego miasta planami zagospodarowania przestrzennego, co zdecydowanie ułatwia osobom chcącym wybudować u nas dom procedurę – mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych. 

W 2018 roku rozpoczęto w naszym powiecie budowę 569 domów, z tego około 400 pozwoleń na budowę wydano w Tarnowskich Górach.  

Link do rankingu: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/gdzie-polacy-chca-budowac-swoje-domy/pgcwx1w

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.