Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

14. Gala Papieska w TCK

Drukuj stronę
Drukuj

Tegoroczna, 14. już Gala Papieska, zbiegła się w czasie z 40. rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Odniesienia do tego wydarzenia przewijały się wielu wątkach programu artystycznego i przemówieniach zaproszonych gości. Gala odbyła się tradycyjnie w Tarnogórskim Centrum Kultury.

– Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje – słowami Jana Pawła II zwrócił się do zebranych burmistrz Arkadiusz Czech. – To że spotkaliśmy się tu dzisiaj, nie jest przypadkowe, jest wynikiem często wielomiesięcznych przygotowań. Waszych drodzy uczniowie, ale też waszych rodziców, dziadków i wychowawców. 14 lat temu, kiedy umierał Jan Paweł II Rada Miejska postanowiła wybudować mu pomnik. Ale miał być to pomnik żywy. Dziś każdy z was, który brał udział w tym konkursie jest taką małą cząsteczką – fragmentem – tego wielkiego monumentu poświęconego Ojcu Świętemu – dodał burmistrz.
W tym roku nagrodą główną dla najmłodszych laureatów – przedszkolaków oraz uczniów klas I-IV  szkół podstawowych były zestawy klocków Lego. Dla starszej grupy uczniów podstawówek i grupy gimnazjalistów przygotowano karty podarunkowe.
– Jestem szczerze ujęty talentami, które zaprezentowali dziś na scenie młodzi ludzie. Jednak sukces młodego pokolenia nie byłby możliwy bez przewodników. Dziękuję więc nauczycielom, katechetom i władzom miejskim, gratuluję pomysłów i serca – powiedział w swoim przemówieniu Biskup Jan Kopiec.
Najmłodsi uczestnicy konkursu prezentowali swoje umiejętności w kategoriach: muzycznej, plastycznej i recytatorskiej. Uczniowie starsi rozwiązywali testy i zdobywali punkty,  które umożliwiły im uczestnictwo w kolejnych etapach konkursu. Nagrody przyznano im w kategoriach plastycznej, wiedza oraz muzycznej. Dyrektorzy szkół i przedszkoli biorących udział w konkursie, uhonorowani zostali pamiątkowymi albumami pt ” Święci na każdy dzień”.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.